آلمان: خروج از افغانستان تصمیم درستی است وزارت دفاع آلمان در واکنش به تحولات افغانستان تاکید کرد که خروج مشترک با متحدان این کشور از افغانستان تصمیم درستی است. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «آنگرت کرامپ کارن بائر» وزیر دفاع آلمان در پاسخ به درخواست نمایندگان حزب محافظه کار […]

آلمان: خروج از افغانستان تصمیم درستی است آلمان: خروج از افغانستان تصمیم درستی است

وزارت دفاع آلمان در واکنش به تحولات افغانستان تاکید کرد که خروج مشترک با متحدان این کشور از افغانستان تصمیم درستی است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «آنگرت کرامپ کارن بائر» وزیر دفاع آلمان در پاسخ به درخواست نمایندگان حزب محافظه کار آلمان برای مداخله نظامی علیه طالبان گفت که شما باید از خود بپرسید که هدف و استراتژی این اقدام چیست و آیا کشورهایی آلمان را کمک خواهند کرد.

وی در رشته توئیتی ضمن رد هرگونه بازگشت نظامیان این کشور به افغانستان در پی پیشروی‌های طالبان به ویژه در ولایت «قندوز» تاکید کرد که خروج از افغانستان همچنان تصمیم درستی باقی خواهد ماند.

آلمان پس از آمریکا بیشترین شمار نیروهای نظامی در افغانستان را داشت و بیشترین تلفات نظامیان این کشور پس از جنگ جهانی دوم در ولایت قندوز افغانستان رقم خورده است.

پیش از این اعضای حزب محافظه‌کار با درخواستی برای اعزام مجدد نظامی به افغانستان گفته بودند که سقوط قندوز توسط طالبان می‌تواند «شکست ارتش آلمان در چارچوب ناتو را تایید کند».

نابودی اسناد محرمانه توسط نظامیان آلمانی پیش از خروج از افغانستانبسیاری از نظامیان آلمانی در عملیات‌های خارجی از کار افتاده می‌شوندتردید نظامیان آلمانی درباره پیروزی در افغانستان

«رودیگر لوکاسن» سخنگوی سیاست دفاعی حزب ای‌اف‌دی (بدیل برای آلمان) ماه گذشته، ماموریت ناتو در افغانستان را کاملاً شکست خورده خواند و تاکید کرد که ناتو به حداقل اهداف خود نیز در افغانستان نرسیده است.

لوکاسن گفته بود: افغانستان باثبات نیست، امنیت ندارد و از نظر اقتصادی اساساً پیشرفت نکرده است. اهداف اضافی مضحک دولت آلمان مانند دموکراتیک‌سازی افغانستان براساس الگوهای غربی نیز عملی نشده است. حتی هدف حداقلی که افغانستان دوباره به پناهگاه امن تروریسم تبدیل نشود، نیز امروز تضمین شده نیست؛ شکستی بیشتر از ماموریت افغانستان نمی‌تواند وجود داشته باشد.

انتهای پیام/.

مقاله اصلی