– اخبار سیاسی – به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، پهپادهای MQ-9 و RQ4 آمریکایی در حالی که از کیلومترها دورتر در رصد کامل شبکه یکپارچه ..

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، پهپادهای MQ-9 و RQ4 آمریکایی در حالی که از کیلومترها دورتر در رصد کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور قرار داشتند، اقدام به ورود به منطقه FIR و محدوده ADIZ (منطقه شناشایی دفاع هوایی) ایران کرده بودند، از سوی پدافند هوایی ارتش رهگیری و با اخطار جدی مواجه شدند.

فیلم| نقطه‌زنی پهپاد انتحاری آرش/ انهدام اهداف توسط سیمرغ در رزمایش ارتشاخبار رزمایش| انهدام اهداف تعیین‌شده توسط پهپاد انتحاری آرش نزاجا/ آتش سنگین موشکی در منطقه رزمایش

این هواگردهای فرامنطقه‌ای پس از قاطعیت پدافند هوایی در رهگیری و اخطار، مسیر خود را از حالت نزدیک شونده به مرزهای جمهوری اسلامی ایران تغییر دادند.

بر اساس این گزارش، رزمایش مشترک دوالفقار ۱۴۰۰ ارتش از ابتدای برگزاری، مورد توجه نیروهای فرامنطقه‌ای بویژه آمریکا قرار گرفته و در این راستا پهپادهای MQ-9 و RQ4 آمریکایی، اصرار بر فعالیت در محدوده FIR جمهوری اسلامی ایران و محدوده ADIZ (منطقه شناشایی دفاع هوایی)، قصد جمع آوری اطلاعات و نزدیکی به منطقه عمومی این رزمایش را داشتند.

انتهای پیام/

منبع