– اخبار سیاسی – به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگویی، در مورد افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران، گفت: افزایش ۵۷ درصدی حق..

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگویی، در مورد افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران، گفت: افزایش ۵۷ درصدی حقوق برای تمام کسانی که مشمول قانون کار هستند باید اجرا شود و اگر کارفرمایی اجرا نکرده باشد تخلف است و ما به این تخلف در بازرسی های گسترده ای که انجام خواهیم داد رسیدگی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: آمارها در تامین اجتماعی بیانگر این است که این مهم برای اغلب کارگران اجرا شده و به دلیل اینکه لیست های مربوطه به فروردین ماه را آخر اردیبهشت ماه دریافت کردیم افزایشی که انتظار داشتیم در اثر افزایش حداقل دستمزد اتفاق بیفتد در درآمد تامین اجتماعی خود را نشان داده بنابراین برآورد این است که به ندرت کسانی هستند که اجرا نکرده باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با خانه ملت گفت‌و گو کرده است، افزود: کارگرانی که مشمول قانون کار می شوند می‌توانند از کارفرمایی که افزایش ۵۷ درصدی حقوق را اجرا نمی کند شکایت کنند.

انتهای پیام/

منبع