– اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمیر سرپلی» رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت «سرپل» اعلام کرد که نیروهای بیشتری از طالبان برای تامین امنیت تکیه‌خانه‌ها، مسجده..

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمیر سرپلی» رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت «سرپل» اعلام کرد که نیروهای بیشتری از طالبان برای تامین امنیت تکیه‌خانه‌ها، مسجدها و مدارس در این ولایت مستقر شده‌اند.

این مقام محلی طالبان افزود که نیروها با ایجاد ایست‌های بازرسی و گشت‌زنی در مرکز و شهرستان‌های این ولایت، امنیت را تأمین و جلو فعالیت‌های تخریبی را گرفته‌اند.

«بلال کریمی» معاون سخنگوی طالبان چندی قبل در رابطه با گزارش‌هایی مبنی بر احتمال از سرگیری درگیری‌ها در فصل بهار به «سلام وطندار» گفته بود که در حال حاضر از لحاظ عملی جنگ در افغانستان جریان ندارد و به هیچ گروهی اجازه بر هم زدن امنیت این کشور داده نمی‌شود.

شورای امنیت: طالبان به تعهداتش درباره بازگشایی مدارس دخترانه عمل کندتاکید وزیر دفاع طالبان بر تامین امنیت مرزهای افغانستانطالبان: برای تامین امنیت مرزهای افغانستان متعهد هستیم

«سهیل شاهین» رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز پیش از این در گفتگو با «تاس» گفته بود که آنچه آن‌ها «مقاومت ملی» می‌نامند فقط روی کاغذ وجود دارد، جایی نیست که بتوانید فعالیت آنها را ببینید.

شاهین گفته بود: «آن‌ها واقعاً به مردم افغانستان اهمیت نمی‌دهند، آن‌ها هیچ حمایت مردمی ندارند، آن‌ها به رسانه‌های اجتماعی و اخبار جعلی وابسته هستند».

انتهای پیام/.

منبع