– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری از تحریم‌های جدیدی که واشنگتن و متحدانش علیه روسیه در نظر گرفته‌..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری از تحریم‌های جدیدی که واشنگتن و متحدانش علیه روسیه در نظر گرفته‌اند، صحبت کرد.

بایدن در ابتدای صحبت‌های خود گفت: روسیه امروز یک حمله نظامی توجیه‌ناپذیر را علیه اوکراین آغاز کرد، ما قبلاً بارها در این مورد هشدار داده بودیم.

وی تأکید کرد: تحریم‌های خود علیه روسیه را دوچندان می‌کنیم و هم‌زمان تلاش می‌کنیم که اثرات معکوس آن بر متحدانمان کاهش یابد.

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: پوتین متجاوز است. او راه‌اندازی این جنگ را انتخاب کرد و باید پیامدهای آن را تحمل کند. تحریم‌های وضع‌شده علیه روسیه اثرات فوری و قوی بر اقتصاد این کشور خواهد داشت.

وی افزود: برای مسدود کردن دسترسی پوتین به دلار اجماع وجود دارد. با همکاری متحدانمان کاری می‌کنیم که روسیه از معامله با ارزهایی مانند دلار، یورو و ین ژاپن محروم شود.

بایدن خاطرنشان کرد: از سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها در روسیه جلوگیری می‌کنیم. همه اموال دولت روسیه در آمریکا مسدود می‌شود. تحریم‌های ما علیه روسیه به‌میزان یک‌تریلیون دلار بر ترازنامه بانک‌های این کشور تأثیرگذار خواهد بود.

وی در خصوص احتمال حضور نظامیان آمریکایی در اوکراین نیز گفت: نیروهای نظامی ما در اروپا، در اوکراین مداخله نمی‌کنند اما از کشورهای عضو ناتو دفاع خواهند کرد. قصد داریم تعداد نظامیان آمریکایی در آلمان را افزایش دهیم.

بایدن فرمان تحریم شرکت سازنده خط لوله نورد استریم۲ را صادر کردروسیه به تحریم‌های غرب پاسخ شدیداللحن خواهد دادواکنش چین به تحریم روسیه: تحریم هرگز بهترین راه‌حل مشکلات نبوده‌ است / تایوان هرگز مشابه اوکراین نخواهد بودروسیه: تحریم‌های آمریکا به آمریکایی‌ها هم آسیب می‌زندحال‌وهوای اوکراین؛ فیلم‌ و عکس‌هایی که از جنگ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شدناتو: تصمیمی برای استقرار نیروهای رزمی در اوکراین نداریم

انتهای پیام/.+

منبع