– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دیده بان الازهر در مصر اعلام کرد که اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی درباره اینکه عمو یا پدربزرگ ایمن الظواهری رهبر ا..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دیده بان الازهر در مصر اعلام کرد که اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی درباره اینکه عمو یا پدربزرگ ایمن الظواهری رهبر القاعده شیخ الازهر بوده را دنبال کرده است؛موضوعی که ممکن است برخی از آن برای عیب جویی یک جانبه از الازهر اقدام کنند.

به گزارش روسیا الیوم، الازهر در بیانیه‌ای اعلام کرد: این موضوع ادعایی غیرواقعی است و با واقعیت هیچ ارتباطی ندارد.

دیده بان الازهر در ادامه آورد: «ایمن الظواهری نامش ایمن محمد ربیع مصطفی عبدالکریم الظواهری بود که در سال ۱۹۵۱ میلادی متولد شد در حالی که شیخ آن زمان الازهر «محمد الاحمدی ابراهیم الظواهری» متولد سال ۱۸۷۸ بود. براین اساس شیخ الظواهری به هیچ وجه عموی ایمن الظواهری نبوده است. از این نام مشخص است که از اجداد الظواهری هم نبوده است.

الازهر در ادامه بیانیه خود آورده است: آنچه بین الظواهری و شیخ الازهر وجود داشته، تشابه در نام خانوادگی بوده و این موضوع هیچ گزندی به امام الظواهری شیخ سابق الازهر وارد نمی‌کند.

شاهین: ادعای کشته شدن «الظواهری» در حال بررسی استالجزیره: طالبان کشته‌شدن الظواهری را تأیید کردهشدار آمریکا به شهروندانش در سراسر جهان به‌دنبال کشته شدن الظواهری

انتهای پیام/

منبع