– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه گل‌گهر با اشاره به دعوت بازیکنان به اردوی تیم ملی فوتبال بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرد:
«برای نوشتن از آنچه که بر باشگاه گل‌گهر سیر..

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه گل‌گهر با اشاره به دعوت بازیکنان به اردوی تیم ملی فوتبال بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرد:

«برای نوشتن از آنچه که بر باشگاه گل‌گهر سیرجان در فصل جاری فوتبال ایران تحمیل شد، ساعت‌ها وقت لازم است. از کسرِ ناعادلانه هفت امتیاز و اشتباهات مکرر و ادامه‌دار داوری گرفته تا عدم دعوت از بازیکنان شایسته و آماده گل‌گهر به تیم ملی که علامت سوال‌های متعددی را برای هواداران این تیم ایجاد کرده است.
در همه جای دنیا ملاک دعوت بازیکنان به تیم‌های ملی فوتبال، عملکرد و آمادگی یک بازیکن در زمین مسابقه است. در واقع آمار و ارقام بازیکنان در طول یک فصل و میزان تاثیرگذاری آنها در نتایج تیمی که در آن مشغول به بازی هستند، می‌تواند اصلی‌ترین ملاک برای قرار گرفتن آنها در لیست تیم ملیِ یک کشور باشد. اگر نگاهی به آخرین لیست ارائه شده تیم ملی فوتبال ایران برای انجام بازی‌های مقدماتی جام جهانی بیندازید، متوجه این تناقض خواهید شد که در تفکر کادرفنی تیم ملی، این ملاک مهم به شکلی وارونه جلوه کرده است، که جای بسی تأسف دارد.

تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در فصل جاری فوتبال ایران، یکی از بهترین و آماده‌ترین تیم‌های لیگ برتر بوده است، و اگر به ناحق آن هفت امتیاز را از این تیم کسر نکرده بودند، قطعا در کورس قهرمانی قرار داشت. حتی پس از این اتفاق نیز که فشارهای روحی و روانی حاصل از آن، می‌توانست منجر به فروپاشی شاکله تیم فوتبال گل‌گهر شود، باز هم این تیم و علیرغم اشتباهات ادامه دار داوری با صلابت به جمع مدعیان لیگ برگشت تا این امر را اثبات کند که باشگاه گل‌گهر در مسیر حرفه‌ای شدن، قدم‌های خود را به درستی برداشته است.

حال چگونه است که در لیست جدید تیم ملی، نام هیچ بازیکنی از تیم گل‌گهر دیده نمی‌شود؟ بازیکنان سکونشین، نیمکت نشین و حتی مصدوم دعوت می‌شوند، اما از سعیدصادقی که با ثبت هفت گل و هشت پاس گل و آمار خیره کننده در میزان دوندگی، تاثیرگذارترین بازیکن لیگ برتر امسال بوده، دعوتی صورت نمی‌گیرد. سرمربی و کادر فنی تیم ملی چگونه می‌توانند به این تناقض بزرگ پاسخ دهند؟
آمار و ارقام گواهی می‌دهند که دیگر بازیکنان گل‌گهر نیز از جمله محسن فروزان، آرمین سهرابیان، امین پورعلی، علیرضا علیزاده، نویدعاشوری، زکی پور و تیکدری، جملگی در جمع بهترین و آماده‌ترین بازیکنان لیگ برتر بوده‌اند. اما چون ملاک دعوت به تیم ملی ربطی به شایسته سالاری، میزان حضور در زمین، آمادگی و عملکرد فردی نداشته، برای هیچ کدام از بازیکنان شایسته گل‌گهر و برخی از تیم‌های خوب شهرستانی، جایی در لیست جدید تیم ملی دیده نشده است.

دعوت ٢٨ بازیکن به اردوى تیم ملى برای دیدار با کره‌جنوبی و لبنان

اگر اسم این اتفاق ‌‌‌"بی‌عدالتی" نیست، چه عنوانی می‌توان روی آن گذاشت؟ پیراهن تیم ملی مقدس است و ارزش و احترام والایی دارد اما با ارزش‌تر و پراهمیت‌تر از آن تفکری است که پشت سر این تیم قرار گرفته است. آیا در تفکر سرمربی محترم و کادر فنی تیم ملی، واژه‌ای به نام شایسته‌سالاری و در تفکر آنها و فدراسیون فوتبال، اصلی به نام "نگاه ملی" وجود دارد. اگر اینگونه نیست که لیگ برتر را با چند تیمی که از فشار هواداران‌شان واهمه دارید ادامه دهید. اما یقین بدانید که این ناعدالتی‌ها پایان خوشی برای فوتبالِ ایران نخواهد داشت.

قلعه‌نویی: کار اخلاقی هزینه دارد و من هزینه‌اش را دادم/ گل‌گهر را قلع و قمع کردند!

انتهای پیام/

منبع