مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: همزمان با ایام دهه فجر بیش از ۱۵۰ برنامه فرهنگی و هنری در استان برگزار خواهد شد.

نازنین زهرا اکبرنیا- ماناپرس: احمدرضا احسانی در جلسه کمیته فرهنگی و هنری ستاد بزرگداشت دهه فجر استان همدان با بیان اینکه در راستای ایجاد نشاط اجتماعی و امیدآفرینی در این ایام، برنامه‌های متعددی پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: جشنواره کالا و محصولات فرهنگی، جایزه ادبی، جشنواره ملی اذان منتظران و جشنواره عاشیقلار بایرامی در این ایام برگزار خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد که سطح کمی و کیفی برنامه‌های دهه فجر در استان همدان نسبت به سال‌های گذشته ارتقاء یابد.
احسانی با بیان اینکه در هفته بصیرت و مقاومت بیش ۶۰ برنامه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزار شد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی و هنری تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
وی افزود: این آمادگی وجود دارد که برنامه‌های مشترک با دستگاه‌های فرهنگی استان اجرا شود.
رئیس کارگروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه جلساتی برای هماهنگی برنامه‌ها در کمیته فرهنگی و هنری ستاد برگزار شده است، اظهار کرد: ۱۰ جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی استان برگزار و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.
هادی شیرمحمدی افزود: بیش از ۱۵۰ برنامه فرهنگی و هنری در سطح استان اجرا خواهد شد.
وی همچنین تصریح کرد: نشست‌های بصیرت افزایی، نمایشنامه‌خوانی مجازی، برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوان، جشنواره‌های استانی و ملی، اجرای سرود توسط گروه ۱۳۵۷ نفری آموزش و پرورش استان و رژه خودرویی از جمله این برنامه‌هاست.
وی همچنین تصریح کرد: توجه به محتوای خلاقانه در فضای مجازی، توجه به گام دوم انقلاب و ایجاد شادی و نشاط اجتماعی در برنامه‌‌ریزی‌ها جدی گرفته شده است.

  • نویسنده : نازنین زهرا اکبرنیا