– اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت آب و انرژی طالبان در بیانیه‌ای نوشت که دولت طالبان درباره معاهده موجود درباره حق‌آبه ایران کاملاً متعهد است.
در این..

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت آب و انرژی طالبان در بیانیه‌ای نوشت که دولت طالبان درباره معاهده موجود درباره حق‌آبه ایران کاملاً متعهد است.

در این بیانیه آمده است: امارت اسلامی افغانستان در ارتباط با مدیریت آب حوزه دریای هلمند به تمام مفاد با محتویات فنی، اساس حقوقی و پروتکل‌هایی که درباره آب دریای هلمند که در سال ۱۳۵۱ میان دولت‌های افغانستان و ایران منعقده شده، بصورت کامل موافقت دارد.

بیانیه می‌افزاید: ما برای اجرای این معاهده دائمی با کشور دوست، همسایه و اسلامی ایران در فضای همکاری و اعتماد با عزم قوی آماده کار هستیم.

طالبان: به حق‌آبه ایران بر اساس توافقات انجام شده متعهد هستیممعاون سفارت ایران: مخالف جنگ و آشوب در افغانستانیم/ هیچ تشکیلاتی از سوی رهبران افغان در ایران شکل نخواهد گرفتاحداث سازه‌های خاکی، مانع ورود آب هیرمند به ایران

پیش از این نیز «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان که دولت آن‌ها نسبت به حق‌آبه ایران متعهد است و درصورت خشکسالی نیز در صورتی که طرف افغانستان به اندازه کافی آب وجود داشته باشد، حتما بر اساس توافقنامه هایی که وجود دارد، کشور ایران نیز از این آب مستفیذ خواهد شد.

انتهای پیام/.

منبع