– اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، معین الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت) قوه مقننه با اشاره به نگرانی هایی که در ح..

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، معین الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت) قوه مقننه با اشاره به نگرانی هایی که در حوزه معیشتی مردم پس از حذف ارز ترجیحی رخ داده است، گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی کالاهای اساسی باید با قیمت شهریور ۱۴۰۰ در اختیار مردم قرار گیرد که اکنون این اتفاق نیفتاده است شان نظارتی ما ایجاب می کند این موضوع را پیگیری کنیم.

کمال علیپور خنکداری نماینده قائمشهر در مجلس با بیان اینکه در روزهای جاری موضوع هدفمند و عادلانه کردن یارانه ها مطرح است، گفت: امیدواریم دولت در انجام جراحی اقتصادی که شروع کرده، باعث رفع نگرانی مردم شود.

وی با اشاره به ملاقات های مردمی خود افزود: بسیاری از افرادی که یارانه ۴۵ هزار تومانی دریافت می کردند، در جریان پرداخت یارانه جدید، حذف شده اند، در واقع ضرایبی که برای درآمد مردم در نظر گرفته شده، کارشناسی نیست. به طور مثال فردی یک دستگاه پراید خریداری کرده، اما به وی گفته می شود که به دلیل خرید این خودرو مشمول دریافت یارانه جدید نیست که این موضوعات باید حل و نگرانی مردم رفع شود.

نماینده قائمشهر در مجلس تصریح کرد: باید به گونه ای عمل شود که وضعیت نابسامان اقتصادی برای کشور ایجاد نشود، البته مجلس انقلابی از جراحی اقتصادی دولت دفاع می کند.

انتهای پیام/

منبع