تلفات سیل ترکیه به ۲۷ نفر رسید با گذشت ۳ روز از سیل و رانش زمین در استانهای شمالی ترکیه، آمار جانباختگان به ۲۷ نفر رسیده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری ت..

تلفات سیل ترکیه به ۲۷ نفر رسید

با گذشت ۳ روز از سیل و رانش زمین در استانهای شمالی ترکیه، آمار جانباختگان به ۲۷ نفر رسیده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در نتیجه بارندگی شدید در مناطق شمالی ترکیه طی روزهای گذشته برخی از استانهای این منطقه از جمله کاستامونو، بارتین و سینوپ دچار سیل شده و خسارات زیادی را متحمل شدند.

مرکز حوادث و بلایای طبیعی این کشور(AFAD) امروز در این خصوص اعلام کرد که در استان کاستامونو تاکنون ۲۵ نفر جان خود را از دست داده اند، در سینوپ ۲ نفر جان باخته و در بارتین نیز یک نفر مفقود شده است.

کشور ترکیه ,

آفاد اعلام کرد که ۴۸۷۷ پرسنل، ۶۳۰ ماشین، ۱۹ هلی کوپتر و ۵۱۶ دستگاه در مناطق سیل زده مشغول کار هستند تا یافتن مفقود شدگان و نجات محصور ماندگان در آب، شرایط در این استانها را به حالت قبل بازگردانند.

سیل از روز چهارشنبه آغاز شده اما هنوز آب فرونشست نداشته و تعدادی از شهروندان ترک در آبگرفتگی ها محصور شده یا گیر افتاده اند.

سیل در مناطق شمالی ترکیه در حالی به وقوع پیوسته که در جنوب این کشور به دلیل گرمای هوا و نبود باران، آتش سوزی های عظیمی بیش از ۱۵ روز جریان داشت و بخش های زیادی از جنگل های استانهای جنوبی را به کام خود کشید.

سیل و رانش زمین در استانهای شمالی ترکیه+ عکس

انتهای پیام/

مقاله اصلی