– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد: شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در سخنانی که در روستای خیام در جنوب لبنان ..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد: شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در سخنانی که در روستای خیام در جنوب لبنان ایراد کرد، ضمن تاکید کر براین مسئله افزود: مقاومت امروز به گنجی راهبردی و سپری برای لبنان تبدیل شده است و توانسته به وظیفه خود در حفظ کرامت و منابع لبنان عمل کند.

این رهبر حزب الله در رابطه با پهپادهای حزب که بر فراز میدان دریایی کاریش به پرواز درآمدند نیز تاکید کرد: پیام این پهپادها در مکان و زمان مناسب ارسال و کارایی آن هم سریعا مشخص شد.

قاووق افزود: پیام پهپادها صد در صد ملی بود و اهداف آن مشخصا لبنانی بودند و هیچ ارتباطی به مذاکرات ایران و یا سفرهای آمریکایی نداشت.

او تاکید کرد: پهپادهای حزب الله دشمن صهیونیستی را وارد معادلات و محاسبات جدیدی کردند تا دوره بعد از پهپادها دیگر همانند بمانند دوره قبل از آن نباشد، این امر را می‌توان از میزان عصبانیت دشمن صهیونیستی و ابزارهایش از پهپادهای مقاومت کاملا لمس کرد و تاکید مضاعفی بر صحت مواضع مقاومت محسوب می شود.

عضو شورای سیاسی حزب الله همچنین تاکید کرد: مواضع مسئولین لبنانی باید در راستای تقویت موضع مذاکراتی لبنان و بستن راه در مقابل دخالت‌ها و اعمال نرهای سفارتخانه‌ها باشد زیرا زمانی که منابع لبنان مورد تهدید دشمن باشند، هیچ کس حق ندارد در مقابل این سفیر یا آن سفیر کرنش کند، تفاوتی هم نمی‌کند که این سفیر آقا یا بانو چه کسی باشد.

پایان پیام/*

منبع