– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در گفتگو با یک رسانه ایتالیایی اعلام کرد: بخش‌هایی از اراضی سوریه و لبنان همچنان در اشغال اس..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در گفتگو با یک رسانه ایتالیایی اعلام کرد: بخش‌هایی از اراضی سوریه و لبنان همچنان در اشغال اسرائیل است و در صورت آزادسازی آنها می‌توان روند مذاکرات صلح برای حفظ حقوق را آغاز کرد.

وی افزود: مقاومت در برابر اشغالگران تروریسم نیست و حزب الله به عنوان بخشی از جامعه لبنان که جنوب را از دست اشغالگران اسرائیلی آزاد کرده است هیچ تاثیری بر واقعیت امنیتی داخلی لبنان ندارد.

عون با اشاره به اینکه به دنبال تمرکززدایی اداری فراگیر است تا به اجرای بهتر قانون اساسی دست یابد در ادامه تاکید کرد: عدالت درباره انفجار بندر بیروت محقق خواهد شد.

رئیس جمهور لبنان درباره کمک‌ها به لبنان هم گفت: می‌دانم که پاپ طرحی برای کمک به لبنان ارائه خواهد داد و ایتالیا امکان حمایت از طرف‌های لبنانی به منظور رسیدن به راهکار و انسجام را دارد.

وی همچنین به تاثیر اوضاع اوکراین بر لبنان اشاره کرد.

در دیدار میشل عون با پاپ چه گذشت؟لبنان| میشل عون: در گزینه‌های استراتژیک سیاسی با حزب‌الله توافق داریم/اعلام برنامه انتخاباتی جنبش امل

میشل عون گفت: خطر جنگ اوکراین فراگیر است و تنها راه برقراری صلح است. بهترین راه، مذاکرات تحت نظارت سازمان ملل است.

انتهای پیام/

منبع