– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عربستان سعودی، متحد خود، امارات متحده عربی و قطر را واسطه کرده‌ است که از حزب الله لبنان برای کمک به برون رفت از باطلاق ..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عربستان سعودی، متحد خود، امارات متحده عربی و قطر را واسطه کرده‌ است که از حزب الله لبنان برای کمک به برون رفت از باطلاق یمن به این دو کشور متجاوز کمک کند.

روزنامه الاخبار لبنان امروز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه نوشت که نمایندگانی از قطر و امارات در سفرهایی جداگانه‌ای به بیروت، ضمن دیدار با مقامات لبنانی، با مسئولانی از حزب الله دیدار کرده و درباره پرونده‌هایی مانند نفت و انرژی و پرونده یمن رایزنی کرده‌اند.

به نوشته این روزنامه، چندی پیش مسئولان امنیتی از خلیج فارس به لبنان سفر کرده و با تعدادی از نیروهای سیاسی این کشور دیدار و در مورد چند پرونده از جمله پرونده ترسیم مرزهای دریای با رژیم اسرائیل، گاز و نفت و همچنین پرونده یمن رایزنی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، ابتدا نماینده‌‌ای از قطر به بیروت سفر کرده و پس از آن نماینده از امارات راهی بیروت شده و طی آن، «امکان اینکه حزب الله نقشی در پرونده یمن ایفا کند»، رایزنی کرده است.

پاسخ حزب الله لبنان این بود که «موضع این حزب در ارتباط با مسئله یمن، واضح بوده و عدم مداخله در امور داخلی این کشور است. اما در مورد پرونده ترسیم مرزها، این حزب ملاحظات زیادی در خصوص وساطت "عاموس هوکشتین" و نحوه مدیریت این پرونده داشته است.»

گفتنی است پیش از این نیز به صورت رسمی گزارش‌هایی از درخواست عربستان سعودی از حزب الله برای مداخله در یمن و فشار برای انصارالله جهت پذیرش آتش بس منتشر شده بود که حزب الله پاسخ نه داده بود.

چرا عربستان سعودی تصاویر و ویدیوهای حملات ارتش یمن را منتشر کرد؟

انتهای پیام/

منبع