– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم رسانه‌های فلسطینی خبر دادند، یورش صهیونیست‌ها به این محله واقع در بخش شرقی بیت المقدس شامگاه یک شنبه شدت گرفته است.
نظامی..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم رسانه‌های فلسطینی خبر دادند، یورش صهیونیست‌ها به این محله واقع در بخش شرقی بیت المقدس شامگاه یک شنبه شدت گرفته است.

نظامیان صهیونیست ورودی غربی این محله را با حفاظ‌های آهنی مسدود کردند تا اجازه ورود فلسطینیان ساکن دیگر مناطق قدس به این محله و کمک به اهالی آن داده نشود.

همچنین نیروهای امنیتی شماری از فعالان را که برای اعلام همبستگی با خانواده سالم، صاحبان منزلی که صهیونیست‌ها به زور قصد تصرف آن دارند، تجمع کرده بودند را از محل دور کردند تا زمینه برای حضور صهیونیست‌ها در این خانه و اشغال آن فراهم شود.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی، رژیم صهیونیستی که با فراخوانی یکی از یگان‌های ویژه پلیس به نام "یمام" شیخ جراح را به پادگان نظامی تبدیل، تا لحظه تهیه این خبر بیش از ۱۳ فلسطینی را به دلیل اعتراض به اقدام مهاجران صهیونیست در غصب خانه یک فلسطینی دستگیر کرده‌اند، در حالی که آمار زخمی ها از ۱۴ نفر گذشته است.

نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی حتی به نماز جماعت مغرب فلسطینیان در این محله هم یورش برده و بعد از ناکامی در برهم زدن آن با پخش موسیقی بسیار بلند و زننده سعی در اخلال در آن داشتند.

ابراهیم سالم فلسطینی صاحب منزلی که صهیونیست‌ها به دنبال اشغال و تصاحب آن هستند به خبرنگاران گفت: تجاوزات علیه ما همچنان ادامه دارد، مهاجران صهیونیست دیروز به منزل ما یورش بردند، بن غفیر نماینده کنست دیروز به همراه شماری از مهاجران شهرک نشین به خانه ما یورش برد و اعلام کرد دفتر خود را دراینجا افتتاح می‌کند، آنها مادر، برادر و خواهرم را کتک زده و یکی دیگر از برادرانم را هم بازداشت کردند، تمام خانواده ما تا صبح از ترس یورش صهیونیست‌ها در وحشت سپری شد.

به گفته خبرنگاران با وجود حضور گسترده نظامیان صهیونیست در این محل، فلسطینیان با چنگ و دندان از املاک خود دفاع کرده و درگیری قدم به قدم در این محله در جریان است.

این خبرنگاران تاکید کردند، مهاجران صهیونیست در حملات خود به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) هم اهانت کردند در حالی که نظامیان صهیونیست با استفاده از بمب‌های صوتی به متفرق کردن اهالی می‌پردازند.

لازم به ذکر است "ایتمار بن غفیر"، یکی از اعضای تندرو کنست رژیم اسرائیل که به دشمنی با فلسطینیان معروف است، درصدد بازگشایی دفتر نمایندگی خود در محله الشیخ جراح در قدس اشغالی است.

بن غفیر مدعی شده که هدفش حمایت از آن دسته از خانواده‌های یهودی است که دولت قادر به تامین امنیت آنان نیست.

او که به دشمنی با فلسطینیان و مواضع افراطی خود شهرت دارد، سال گذشته هم به منظور تحریک ساکنان الشیخ جراح و روزه‌داران فلسطینی اقدام به افتتاح دفتر نمایندگی خود در این محله کرد که این اقدام اعتراضات و درگیری‌های شدیدی را به دنبال داشت.

وی اخیرا به همراه مهاجران شهرک‌نشین افراطی بار دیگر به این محله فلسطینی نشین یورش برده تا این تصمیم شوم خود را عملی کند.

انتهای پیام/

منبع