– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های اسرائیلی با استناد به تیزر منتشر شده از یک گفتگو که قرار است سه شنبه (فردا) در شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل پخش شو..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های اسرائیلی با استناد به تیزر منتشر شده از یک گفتگو که قرار است سه شنبه (فردا) در شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل پخش شود، خبر دادند، یوسی کوهن رئیس سابق موساد برای ابراز علاقه خود به این مهماندار هواپیما برخی از اسرار داخلی موساد را برایش افشا می‌کرده است.

در این برنامه تاکید شده است، این روابط غیر اخلاقی از اواخر سال ۲۰۱۸ آغاز شد و یوسی کوهن که در آن زمان رئیس موساد بود برای به رخ کشیدن قدرت خود، مشروح برخی از عملیات سری انجام گرفته توسط موساد را در نقاط مختلف جهان برای وی تشریح می‌کرده است.

او همچنین برای این زوج از مسافرت‌های سری اش به نقاط مختلف جهان هم سخن می‌گفت.

شوهر این مهماندار که "گای شیکر" نام دارد و یکی از فعالان بازار سرمایه در اسرائیل محسوب می‌شود، داستان های مختلفی را از عملیات موساد که یوسی کوهن تعریف می‌کرده برای برنامه تحقیقی (HaMakor) شبکه ۱۳ تلویزیون اسرئیل بازگو کرد؛ داستان‌‌هایی که شاید فقط رهبران و مسئولین عالی‌رتبه اسرائیل و موساد از آن مطلع باشند.

به گفته این مرد، کوهن در یکی از پرحرفی هایش اعلام کرد موساد با پزشک یکی از رهبران معروف عرب در ارتباط است.

همچنین کوهن به آنها خبر داد که ظرف ۱۰ روز بعد از به دست گرفتن ریاست موساد ۶ نفر از مسئولین عالی‌رتبه آن را اخراج کرده است زیرا بر این باور بود که آنها به این سرویس چندان وفادار نبوده اند.

در این بین روزنامه عبری زبان گلوبس هم به نقل از وکیل این مهماندار هواپیما خبر داد، درخواستی را برای عدم نشان دادن چهره شوهرش تقدیم کرده است زیرا این کار باعث می‌شود ضربات روحی و روانی شدیدی به دو فرزندش وارد شود.

در این بین منابع نزدیک به یوسی کوهن هم این ادعاها را بی پایه و اساس و تسویه حساب‌های شخصی بین فرد متهم کننده با یوسی کوهن توصیف کردند.

با این حال مسئولین شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل اعلام کردند: با توجه به اینکه معتقدیم مسئله بسیار مهمی را در مورد رفتار رئیس موساد در اختیار داریم، آن را پخش خواهیم کرد و قضاوت را به مردم خواهیم داد، مردم هم بعد از مشاهده برنامه خواهند دید که این کار لازم بوده است.

پای رئیس موساد هم به پرونده زوج جاسوس اسرائیلی باز شدعلت استعفای دسته جمعی در موساد چه بود؟۳ مقام ارشد موساد استعفا کردنداولین واکنش رژیم صهیونیستی به خبر ربایش دو افسر موسادسفر مخفیانه هیئتی از «موساد» به سودانبازداشت ۱۵ جاسوس موساد در ترکیهنخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس موساد به جان هم افتادندرئیس سابق موساد: خروج آمریکا از عراق برای اسرائیل نگران‌کننده خواهد بود

انتهای پیام/

منبع