– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، چین باتوجه به افزایش دو برابری موارد ابتلا به کرونا در شهر شیان، بالاترین تعداد مبتلایان روزانه به کرون..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، چین باتوجه به افزایش دو برابری موارد ابتلا به کرونا در شهر شیان، بالاترین تعداد مبتلایان روزانه به کرونا را طی ۲۱ ماه گذشته ثبت کرد.

این شهر ۱۳ میلیون نفری که وارد چهارمین روز قرنطینه متوالی شده، ۱۵۵ مورد ابتلای داخلی به ویروس کرونا را ثبت کرد که در مقابل آمار ۷۵ مورد روز قبل شاهد افزایش نگران کننده‌ای است.

این مسئله باعث بالا رفتن تعداد مبتلایان طی یک روز به ۱۵۸ نفر شد که بالاترین تعداد مبتلایان از زمان آغاز شیوع کرونا در این کشور از آغاز ۲۰۲۰ است.

نهاد انضباطی چین ده‌ها مقام شهر "ژیان" را به دلیل شیوع ویروس کرونا در این شهر مجازات کرد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که باتوجه به سیاست سختگیرانه دولت برای جلوگیری از شیوع دوباره این ویروس، و با وجود محدودیت‌های کرونایی آمار مبتلایان به کرونا در این شهر افزایش یافته است.

اما تعداد مبتلایان در هفته‌های اخیر افزایش یافته است و در شهر ژیان به ۱۳ میلیون نفر از شهروندان گفته شده که از روز پنجشنبه از منازل خود خارج نشوند. درپی این تصمیم بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده و دور جدیدی از آزمایش کرونا در این شهر آغاز شده است.

کمیسیون مرکزی بازرسی انظباطی امروز (جمعه) اعلام کرد که ۲۶ مقام عضو حزب کمونیست به دلیل تلاش ناکافی در جلوگیری و کنترل شیوع کرونا مجازات شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع