– اخبار سیاسی – به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه بازدید وابستگان نظامی از نمایشگاه توانمندی های موشکی و پهپادی این نیرو در جم..

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه بازدید وابستگان نظامی از نمایشگاه توانمندی های موشکی و پهپادی این نیرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وابستگان نظامی در این نمایشگاه حضور پیدا کردند تا گوشه ای از توانمندی های نظام مقدس جمهوری اسلامی را ببینند.

وی ادامه داد: تمامی امکانات و تجهیزات این نیرو در این نمایشگاه نشان داده نشده است که آن ها هم متوجه شدند. البته هیچ کشوری چنین کاری انجام نمی دهد. اما شما خبرنگاران در حد همین امکاناتی که اینجا بود، عکس العمل های آنان را در صحبت هایشان دیدید.

سردار حاجی زاده بیان داشت: برای آن ها این توانمندی ها و موفقیت هایی که طی چند سال به دست آمده؛ آن هم در کشوری که تحریم تسلیحاتی و اقتصادی است یا به عبارت دیگر مورد فشار همه جانبه و به قول خودشان مورد فشار حداکثری است، چشمگیر است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان ساخت: ما اکنون در برخی حوزه ها در سطح جهانی مطرح هستیم و در تمامی این حوزه ها نیز در منطقه اول هستیم و در تمامی بخش های موشکی، پهپادی و… ایران قدرت اول منطقه است.

سردار حاجی زاده همچنین گفت: این توانمندی ها برای دنیا درس است؛ چراکه در شرایط تحریم به وجود آمده است. این موفقیت نشات گرفته از تعالیم اسلام است. تجربه ای نیز که در چهل سال گذشته پیدا کردیم، این است که با استفاده از این شیوه و الگو می توان موفق بود.

سردار حاجی زاده همچنین در جمع وابستگان نظامی کشورهای خارجی مستقر جمهوری اسلامی ایران که از نمایشگاه ملی توانمندی‌ها و دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه بازدید کردند، اظهار داشت: منطقه غرب آسیا چهار دهه درگیر جنگ‌های خانمان‌سوز نظامی، داخلی، تحریم و تهدید بوده است؛ آمریکا علاوه بر حمایت از رژیم شاهنشاهی ایران، در هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در کنار صدام قرار داشت و با حمایت خود از رژیم بعثی عراق ۲۳۷ هزار نفر از ملت ایران را به شهادت رساند و جمع کثیری را هم جانباز و مجروح ساخت.

وی افزود: در سال‌های ۱۹۹۱ و ۲۰۰۳، دو بار آتش جنگ‌ را در عراق روشن‌ کرد که نتیجه آن‌ تحمیل خسارات و عقب‌افتادگی غیرقابل جبران عراق و صدها هزار کشته و تحمل خسارات بسیار بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: آمریکا با کمک دنباله‌روهای خود در سال ۲۰۰۱ به افغانستان حمله کرد و بعد از ۲۰ سال با تلاش برای ایجاد جنگ داخلی و هرج و مرج در این‌ کشور، آن را ترک‌ کرد ولی توطئه آمریکا تا شعله‌ور کردن درگیری‌های داخلی در افغانستان همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

سردار حاجی‌زاده اضافه کرد: در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ با ایجاد گروه‌های تکفیری و داعش منطقه سوریه و عراق و برخی کشورهای را درگیر جنگ داخلی و ناامنی دامنه‌داری کرد؛ جنگ یمن و نسل‌کشی طولانی‌مدت با حمایت و هدایت مستقیم آمریکا و برخی کشورهای اروپایی تداوم پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران تا سرحد جلوگیری از ارسال دارو برای بیماران خاص نیز ادامه پیدا کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خطاب به وابستگان نظامی کشورهای خارجی دوست خاطر نشان کرد: البته با توجه به نوع مأموریت شما وابستگان نظامی بیان این‌ موارد و موضوعات تکراری است، چون شما به ظلم‌ها و جنایات آمریکا کاملا آگاه و مسلط هستید و اخبار منطقه را در اختیار دارید.

سردار حاجی‌زاده در ادامه بیان داشت: سردار سپهبد شهید قاسم‌ سلیمانی قهرمان ایجاد صلح در منطقه بود، زیرا با گروه‌های مخالف امنیت کشورها یعنی تکفیری‌ها و داعش مبارزه کرد؛ در واقع اگر مبارزه سردار سلیمانی نبود علاوه بر حاکمیت تروریست‌ها بر منطقه ما شاهد صدور این‌ گروه‌های تروریستی به اروپا و سایر کشورهای منطقه به صورت وسیع بودیم.

وی اظهار کرد: امروز امنیت و آرامش اروپا مدیون مبارزه سردار شهید سلیمانی و یاران او است، اما آمریکا ناجوانمردانه او را با شلیک موشک ترور می‌کند و در عین حال به رغم وجود همه این ظلم‌ها، آمریکا در حال افول قدرت قرار دارد و جهان تک‌قطبی تمام شده است. این یک واقعیت غیرقابل انکار است که آمریکا در برابر ایران، روسیه و چین‌ و کشورهای آزاده جهان تاب ایستادگی ‌ندارد و از درون در حال متلاشی شدن است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تأکید کرد: ایران اسلامی بیش از چهار دهه برابر همه زیاده‌خواهی‌های آمریکا و همپیمانان مستکبر کاخ سفید ایستادگی و مقاومت ‌کرده است؛ ایران در جنگ هشت ساله با رژیم بعث عراق در برابر حمایت‌های بیش از ۳۰ کشور از صدام ایستادگی کرد، به نحوی که در این جنگ از ۱۱ کشور هم اسیر گرفت.

سردار حاجی‌زاده افزود: ایران هواپیمای متجاوز گلوبال هاوک آمریکایی را سرنگون ساخت و به قلب پایگاه تروریست‌های این کشور در عین‌الاسد حمله کرد و با ضربات موشکی خود درس عبرت تاریخی به آنها داد.

وی در ادامه عنوان‌ کرد: البته عاملان و آمران حمله به شهید سلیمانی همچنان تحت تعقیب ایران قرار دارند و از جنایت خود رهایی پیدا نخواهند کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه ملت ایران برابر تحریم‌ها و فشارهای حداکثری آمریکا و ایادی او ایستادگی کرده و پیروز شده است، بیان داشت: معتقدیم کشورهای منطقه با امنیت بومی و بدون اجازه به ورود و مداخله بیگانگان و بدخواهان قادر به برقراری صلح، امنیت و دوستی در منطقه هستند؛ دشمنان ایران را متهم به قدرت‌طلبی و نظامی‌گری می‌کنند در حالی که ما قدرت را برای کشورگشایی نمی‌خواهیم زیرا تجربه نشان داده برای حفظ صلح و امنیت باید قوی بود.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تولید قدرت را بر پایه اصول و دکترین دفاعی و بازدارنده خود مورد اهتمام قرار داده‌اند؛ تولید قدرت دفاعی امنیتی با هدف تضمین بازدارندگی در دفاع از منافع ملی کشورمان و محافظت از تحرکات دشمن و انجام عملیات دقیق و تأثیر محور در تمام‌ محیط‌های عملیاتی محتمل، صورت می‌گیرد.

وی گفت: تولید داخلی و بدون وابستگی تجهیزات پیشرفته دفاعی با تکیه بر جوانان در شرایط تحریم‌های چند ساله انجام می‌شود و حفظ و ارتقاء آمادگی دفاعی ما نیز برای تنبیه هر متجاوزی صورت می‌گیرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: توسعه همکاری‌های امنیتی و دفاعی با کشورهای دوست و محور مقاومت، مشارکت و اتحاد قابل اعتماد با همه کشورهای اسلامی و مشترک‌المنافع انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز برخی کشورهایی که با نا امید شدن از آمریکا با عجله به سمت رژیم صهیونیستی رفتند و تصور می‌کنند امنیت آنها توسط این رژیم حفظ خواهد شد کاملا در اشتباه هستند؛ اسرائیل حتی قادر به حفظ امنیت خود هم نیست؛ لذا اگر دولت‌ها و ملت‌ها اراده داشته باشند با امنیت بومی، داخلی و منطقه‌ای می‌توانند به چهار دهه نا امنی و ‌جنگ‌های گسترده در منطقه خاتمه دهند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: ما بیش از ۴۰ سال است در کنار مظلومان منطقه به‌ویژه فلسطین بوده، هستیم و خواهیم بود؛ در همین راستا ما با درس‌هایی که از اسلام و تاریخ گرفته‌ایم مسیر خودکفایی و قوی شدن را ادامه خواهیم داد و به هر ماجراجویی علیه ایران در هر سطحی و توسط هر رژیم یا گروهی که باشد پاسخ سخت و پشیمان‌کننده خواهیم داد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

منبع