– اخبار ورزشی – فرشید سمیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره رأی کمیته انضباطی برای پرونده بازیکن گابنی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: تنها قسمت مجهول پروند..

– اخبار ورزشی –

فرشید سمیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره رأی کمیته انضباطی برای پرونده بازیکن گابنی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: تنها قسمت مجهول پرونده، بحث مفتوح بودن جعل ایمیل‌هاست و از کمیته انضباطی درخواست می‌کنیم پرونده را به مراجع قضایی ارجاع کند. باشگاه گل‌گهر درخواست‌های خود را به ایمیل‌های ساختگی ارسال کرده است. متأسفانه برخی افراد ندانسته اظهارنظر می‌کنند که جای تأمل دارد. اصل قضیه این است که باشگاه گل‌گهر درخواستش را به ایمیل رسمی فدراسیون فوتبال گابن ارسال نکرده است.

وی افزود: ما باشگاه یا کسی را متهم نمی‌کنیم و مرجع قضایی است که باید کسی را متهم کند. به دلیل اینکه آدرس ارسالی جعلی بوده است، پرونده باید به دادسرا برود تا مشخص شود چه کسی ایمیل را جعل کرده و چه کسی از سند مجعول ساختگی استفاده کرده است. اگر این قسمت ماجرا مشخص شود، احتمالاً قبل از استیناف دیگر نکته مجهولی نمی‌ماند. باید پشت پرده این قضیه مشخص شود. اگر اصل ماجرا برملا شود، از برخی ماجراها می‌گذرند. پیگیری‌ها خیلی چیزها را مشخص خواهد کرد. برای ما قابل قبول نیست که قسمت حقوقی یا بین‌الملل باشگاهی نتواند ایمیل رسمی فدراسیون کشوری را پیدا کند. ایمیل‌های رسمی هر کشوری در سایت فیفا یا کنفدراسیون قاره کشور مربوطه موجود است. نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم چرا به ایمیل‌های ساختگی، ایمیل زده شده است.

معاون حقوقی باشگاه استقلال با اشاره به دیگر پرونده‌های قابل بررسی از سوی این باشگاه گفت: در حال بررسی هستیم که چه اقداماتی انجام دهیم. شاید هواداران درخواست‌هایی داشته باشند که بخواهیم آنها را مورد بررسی قرار دهیم. در جلسه کمیته انضباطی تشکیل شده برای صالح مصطفوی اعتراض ما این بود که شدیدترین اعتراض‌ها به داور از احاطه کردن، توقف شش هفت دقیقه‌ای بازی، شوت کردن به وسایل کنار زمین، بیانیه‌ها، مشکوک خواندن داوری و … را داشتیم، اما تنها پرونده رسیدگی از سوی دپارتمان داوری اعتراض مربی استقلال بود. چرا دپارتمان داوری با این همه هجمه علیه داوران، تنها گزارش مصطفوی را به کمیته انضباطی داده بود؟ تا دوشنبه هفته گذشته که در کمیته انضباطی حضور داشتم، تنها پرونده‌ای که دپارتمان داوری تشکیل داده بود، شکایت از صالح مصطفوی بود. برخی‌ها داوری‌ها را مشکوک خواندند، برای کمیته انضباطی تعیین تکلیف کردند، بیانیه داده و دستور دادند و در کار این کمیته دخالت کردند، ولی هیچ واکنشی نشان داده نشد! کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال چرا فقط بازیکنان استقلال را احضار می‌کند و از دیگر خاطیان دعوت نکرده است؟

سمیعی ادامه داد: زمانی که به کمیته انضباطی بر سر این ماجراها اعتراض کردم، گفتند کمیته اخلاق باید ورود کرده و از شأن کمیته انضباطی مراقبت کند، ولی ظاهراً انتظارها بیهوده است و خبری را نخواهیم شنید. کمیته اخلاق در ماجرای قرارداد وریا غفوری، کاپیتان استقلال را احضار کرده بود. یک بازیکن دیگر استقلال نیز به این کمیته دعوت شده است. عملکرد بازیکنان ما زیر ذره‌بین است، ولی برای جاهای دیگر که تخلف بیداد می‌کند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. برخی افراد علیه کمیته انضباطی در پرونده‌ای که به آنها ارتباط ندارد، اعتراض کرده و اتهام می‌زنند که می‌خواهند یک تیم خاص را قهرمان کنند. مربیان برخی تیم‌ها نیز با اظهارنظرهای‌شان به نوعی کنایه می‌زنند. وقتی برخوردی نمی‌شود هر کسی به خودش اجازه می‌دهد که محق باشد و هر حرفی بزند. ظاهراً برخی افراد از هرگونه محرومیت مصون هستند.

کمیته انضباطی اعلام کرد؛ سه بر صفر شدن دیدارهای گل‌گهر مقابل استقلال، پیکان و سپاهان/‌ بانیاما محروم و جریمه شد

انتهای پیام/

منبع