سناتور روس: اوضاع افغانستان فاجعه‌ای برای آمریکا و شکست دکترین “صادرات دموکراسی” است سناتور “آلکسی پوشکوف” معتقد است که وضعیت کنونی در افغانستان فاجعه‌ای برای ایالات متحده و شکست ن..

سناتور روس: اوضاع افغانستان فاجعه‌ای برای آمریکا و شکست دکترین "صادرات دموکراسی" است

سناتور "آلکسی پوشکوف" معتقد است که وضعیت کنونی در افغانستان فاجعه‌ای برای ایالات متحده و شکست نظریه پیروزی لیبرالیزم بر جهان است و اکنون آمریکا باید به همراه دکترین "صادرات دموکراسی" خود دست به عقب نشینی بزند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه اوضاع کنونی در افغانستان را "انتقام تاریخ" از نظریه مدرنیته و جهانی نامید و یادآور شد که این وضعیت فاجعه‌ای برای آمریکا و شکست ایدئولوژی لیبرالیزم است.

سناتور پوشکوف در کانال تلگرام خود در این باره توضیح داد: «این یک ارزیابی نیست، بلکه یک پدیده کاملاً عینی است. روند اوضاع کنونی در افغانستان در حقیقت فاجعه‌ای برای آمریکا و شکست جهان بینی لیبرالیزمی است که پیش از این پیروزی آن در جهان امروزی را اعلام کرده بودند.»

این مقام سیاسی روس ادامه داد: «اکنون ایالات متحده باید به همراه دکترین خود که طی ۳۰ سال گذشته پایه و اساس سیاست آنها در "صادرات دموکراسی" بوده، از نظریات خویش – از مدرنیته و جهانی شدن، عقب نشینی کنند.»

آلکسی پوشکوف ابراز اطمینان نمود که اکنون در افغانستان فقط مبارزه برای توزیع جهانی مواد مخدر باقی خواهد ماند. وی افزود: «زمان آن رسیده که از فروپاشی سیستم افسانه‌ها و اسطوره‌ها و به دنبال آن شکست مورخان غربی صحبت کرد، برای اینکه نخبگان آمریکایی تلاش می‌کردند تا روند اوضاع در افغانستان را یک سوء تفاهم و مورد استثنایی جلوه دهند.»

این سناتور روس همچنین یادآور شد، جو بایدن صرفاً کسی است که شکست آمریکا در افغانستان را به ثبت رسانده و روند اوضاع در این کشور، در واقع نتیجه اقدامات اسلاف وی، از جمله دونالد ترامپ است که هر کدام در وضعیت کنونی سهمی داشتند.

زاخارووا: پیش‌بینی بایدن درباره افغانستان غلط از آب درآمد/ روسیه قصد به رسمیت شناختن طالبان را نداردرایزنی تلفنی پوتین و رئیس جمهوری ازبکستان درباره اوضاع افغانستانبیانیه مشترک ۷۰ کشور جهان در واکنش به تصرف افغانستان توسط طالبان

انتهای پیام/

مقاله اصلی