– اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت دارایی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که بودجه سال ۱۴۰۱ افغانستان براساس مصوبه شورای وزیران هیئت حاکمه افغانستان و ت..

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت دارایی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که بودجه سال ۱۴۰۱ افغانستان براساس مصوبه شورای وزیران هیئت حاکمه افغانستان و تایید «هبت‌الله آخوندزاده» رهبر طالبان ایجاد شده است.

بیانیه می‌افزاید که مجموع بودجه این سال ۲۳۱ میلیارد افغانی است که از این مقدار حدود ۲۰۳ میلیارد افغانی بودجه عادی و ۲۷٫۹ میلیارد دلار بودجه توسعه‌ای است.

وزارت دارایی طالبان در ادامه تاکید می‌کند که بودجه امسال «کاملاً از عواید داخلی فارغ از هرگونه حمایت مالی خارجی» تهیه گردیده است.

برنامه جهانی غذا: برای کمک به نیازمندان در افغانستان کمبود بودجه داریمدبیرکل سازمان ملل: فقط ۹ درصد بودجه کمک به افغانستان را دریافت کرده‌ایمطالبان: بودجه سال آینده افغانستان را بدون کمک‌های خارجی تهیه شده است

بیانیه با اظهار اینکه در بودجه تعیین شده ۴۴ میلیارد افغانی کسری وجود دارد، از جزئیات بیشتر درباره چگونگی فراهم کردن بودجه خودداری کرد.

گفتنی است که آخرین بودجه دولت سابق افغانستان برای سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۷۳ میلیارد افغانی بود که ۲۱۶ میلیارد افغانی آن از منابع داخلی تامین شده بود.

انتهای پیام/.

منبع