– اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که حمله به مسجد «امام بارگاه» دلخراش بود و عاملان این حملات نمی‌توانند به ..

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که حمله به مسجد «امام بارگاه» دلخراش بود و عاملان این حملات نمی‌توانند به چنین اقداماتی به اهداف خود برسند.

وی افزود: این حملات توسط افرادی انجام شد که افکار افاطی دارند اما به آنها می‌گوییم که اهدافشان عملی نخواهد شد.

نعیم اظهارداشت که کنترل وضعیت امنیتی در افغانستان را در دست داریم و اوضاع بسیار بهبود یافته است که البته کشورهای جهان نیز شاهد هستند بنابراین افغانستان نباید منزوی شود زیرا به نفع هیچ کسی نیست.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر همچنین گفت که به رسمیت شناختن دولت جدید افغانستان توسط کشورهای همسایه و جامعه بین المللی، این دولت را تقویت می‌کند و به آن در رویارویی با مشکلات داخلی نیز کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد که جامعه بین المللی نیز با به رسمیت شناختن دولت جدید افغانستان، مسئولیت‌های خود را در قبال مردم این کشور انجام دهد.

نعیم همچنین تاکید کرد که طالبان به تعهدات خود در جلوگیری از استفاده از خاک افغانستان برای حمله به هر کشوری متعهد است.

پاکستان: تنها راه حل مشکل افغانستان گفت‌وگو با طالبان استتصمیم تازه طالبان برای محافظت از تاجران و اشخاص مهم در افغانستانوزیر خارجه ترکیه در دیدار با هیئت طالبان خواستار تشکیل دولت فراگیر شد

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان تصریح کرد: ما به توافقنامه دوحه متعهد هستیم و اجازه نمی‌دهیم که از خاک افغانستان علیه کشوری استفاده شود.

وی عنوان کرد که حقوق همه شهروندان افغانستان تضمین شده است. دولت ما جامع است و شامل اقشار مختلف جامعه می‌شود.

«امیر خان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان نیز گفته بود که جامعه بین المللی حقوق مردم افغانستان را به دلیل عدم به رسمیت شناختن آنها نقض می‌کند.

انتهای پیام/.

منبع