– اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «بلال کریمی» معاون سخنگوی طالبان با تاکید بر اینکه مسایل سیاسی و انسانی باید از همدیگر جدا باشند از جامعه جهانی خواست تا ..

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «بلال کریمی» معاون سخنگوی طالبان با تاکید بر اینکه مسایل سیاسی و انسانی باید از همدیگر جدا باشند از جامعه جهانی خواست تا از کمک‌های بشردوستانه به عنوان ابزار فشار علیه طالبان استفاده نکند.

کریمی گفت: ما از جامعه جهانی می‌خواهیم که ارائه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را سیاسی نکند و این موضوع را با امکان تحصیل دختران بالای کلاس ششم مرتبط نسازد.

این درحالی است که اخیراً نمایندگان ویژه اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا، نروژ، انگلیس و آمریکا در نشستی توافق کردند که میزان و نوع کمک‌های بین‌المللی به افغانستان به رعایت مسایل حقوق بشری از جمله حق دختران برای آموزش در تمام سطوح تحصیلی بستگی خواهد داشت.

«عبدالله الدرداری» رئیس برنامه توسعه‌ای سازمان ملل در افغانستان چندی قبل تاکید کرد که بدون برنامه قوی برای احیای معیشت مردم افغانستان، رسیدگی به بحران بزرگ انسانی در این کشور بسیار دشوار است.

شورای پناهندگان دانمارک: کمک‌های بشری نمی‌تواند بحران عمیق افغانستان را حل کندسازمان ملل: کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان کافی نیستموافقت کشورهای کمک کننده با نیمی از مبلغ درخواستی سازمان ملل برای افغانستان

وی افزود که روشن است، کمک‌های بشردوستانه کافی نیست. اگر ما می‌خواهیم بار چالش‌های بشری را کاهش دهیم، باید درباره معیشت مردم کاری کنیم.

رئیس برنامه توسعه‌ای سازمان ملل در افغانستان اظهار داشت که از ماه اگوست تاکنون، تولید ناخالص داخلی افغانستان ۲۵ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/.

منبع