– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع عراقی گزارش دادند رهبران ‌گروه‌های سیاسی شیعی در منزل هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح گردهم آمدند که این نشست در فض..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع عراقی گزارش دادند رهبران ‌گروه‌های سیاسی شیعی در منزل هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح گردهم آمدند که این نشست در فضایی دوستانه و همگرایی خوبی برگزار شده است.

یک منبع آگاه از این نشست تاکید کرد که هیئت هماهنگی شیعی با مقتدی صدر بر سر عدم انتخاب دوباره روسای قوای سه گانه عراق به توافق رسیده است.

بر اساس این گزارش، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون، شیخ قیس الخزعلی، فالح الفیاض، مقتدی صدر و سید عمار حکیم از مهمترین شخصیت‌های سیاسی شیعیان هستند که در نشست مهم منزل العامری حضور یافته‌اند.

یک تحلیلگر سیاسی عراقی در این باره گفته است که نشست هیئت هماهنگی شیعی با مقتدی صدر بر سر تشکیل دولت توافقی به نتیجه خواهد رسید.

برخی منابع گزارش داده‌اند که در نشست امروز گروه های سیاسی شیعه عراقی درباره تشکیل کمیته‌های مشترک بین جریان صدر و چارچوب هماهنگی به منظور پایان دادن به موارد اختلافی توافق شده است.

انتهای پیام/

منبع