فرماندار نیویورک استعفا می‌کند فرماندار ایالت نیویورک که رسماً از سوی دادستان این ایالت به تعرض جنسی متهم شده است، اعلام کرد که ظرف دو هفته آینده از سمت خود استعفا می‌‌کند. – اخبار..

فرماندار نیویورک استعفا می‌کند

فرماندار ایالت نیویورک که رسماً از سوی دادستان این ایالت به تعرض جنسی متهم شده است، اعلام کرد که ظرف دو هفته آینده از سمت خود استعفا می‌‌کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، «اندرو کوئومو» فرماندار ایالت نیویورک که هفته گذشته رسماً از سوی دادستان کل این ایالت به آزار و اذیت جنسی ۱۱ زن متهم شد، روز سه‌شنبه در پیامی اعلام کرد که ظرف ۱۴ روز آینده از سمت خود استعفا خواهد کرد.

فرماندار ایالت نیویورک که از سوی هم‌حزبی‌های خود [در حزب دموکرات] برای استعفا تحت فشار بود، در خصوص تصمیم خود برای استعفا اظهار داشت: «بهترین راهی که می‌توانم [به حزب دموکرات] کمک کنم، این است که کنار بنشینم و اجازه دهم که دولت به اداره کشور برسد.»

هفته گذشته پس از آن‌که «لتیشیا جیمز» دادستان کل ایالت نیویورک اعلام کرد تحقیقات مستقل نشان می‌دهد «اندرو کوئومو» فرماندار دموکرات این ایالت چندین زن را مورد آزار جنسی قرار داده است، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شخصا خواستار استعفای وی شد و نمایندگان ایالت نیویورک اعلام کردند که قصد دارند به زودی فرماندار را استیضاح و از این سمت برکنار کنند.

تایید آزار جنسی توسط فرماندار نیویورکبایدن خواستار استعفای فرماندار نیویورک شدمشاور ارشد فرماندار نیویورک استعفا کرد

انتهای پیام/.

مقاله اصلی