– اخبار ورزشی – ابراهیم قاسم‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره همگروهی تیم ملی فوتبال ایران با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپایی (ولز، اوکراین یا اسکاتلند)..

– اخبار ورزشی –

ابراهیم قاسم‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره همگروهی تیم ملی فوتبال ایران با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپایی (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: اگر خودمان هم می‌خواستیم قرعه‌ها را با دست بچینیم به این خوبی برای ما رقم نمی‌خورد. تقریباً در گروه خوبی قرار گرفتیم. تیم‌هایی مثل انگلیس، آمریکا و حتی ولز و اسکاتلند بیشتر فیزیکی و قدرتی کار می‌کنند. سه تیمی که در گروه ما حضور دارند، تیم‌های فیزیکی هستند ولی تصور می‌کنم بهترین اتفاق برای ما رخ خواهد داد.

وی درباره اهمیت برگزاری بازی‌های تدارکاتی مناسب تصریح کرد: در هر گروهی قرار می‌گرفتیم روند برگزاری بازی‌های تدارکاتی متناسب با حریفان برای ما سخت می‌شد. فدراسیون بضاعت مالی و برنامه‌ریزی ضعیفی دارد و در دوره‌هایی که در جام جهانی حضور داشته‌ایم، نتوانسته‌ایم بازی‌های تدارکاتی مناسبی برگزار کنیم. این مشکلات را همیشه داریم و مسائل سیاسی هم چاشنی ماجرا می‌شود تا برخی تیم‌‌ها حاضر به انجام بازی با ما نشوند.

برنامه بازی‌های ایران در جام جهانی

این کارشناس فوتبال ادامه داد: حدود ۸ ماه وقت داریم و باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم. خیلی از تیم‌ها از همین الان با تیم‌هایی که مد نظر دارند، مکاتبه و برنامه‌ریزی می‌کنند. اگر در این مدت برای آماده‌سازی تیم ملی برنامه‌ریزی نشود و هزینه خوبی نکنیم، مثل گذشته خواهیم بود و اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد.

قاسم‌پور درباره اینکه آیا تیم ملی می‌تواند از گروهش در جام جهانی صعود کند، یادآور شد: در گذشته با تیم‌هایی در این سطح در جام جهانی بازی کرده‌ایم و بعضاً موفق هم بوده‌ایم ولی فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. روی کاغذ این شانس را قائل هستیم که تیم ملی بتواند از این گروه صعود کند. تقریباً ۸۰ درصد بازیکنان بیرون از ایران بازی می‌کنند و از لحاظ تجربی و آمادگی بدنی وضعیت خوبی دارند. تجربیات بازیکنان ما در اروپا خیلی می‌تواند در جام جهانی برای‌مان مفید باشد.

وی درباره اینکه هدایت تیم ملی در جام جهانی باید برعهده دراگان اسکوچیچ باشد یا اینکه تغییر صورت بگیرد، گفت: همان اول که اسکوچیچ انتخاب شد گفتم او در حد و قواره تیم ملی نیست و هنوز هم پای حرفم هستم. کماکان معتقدم به یک مربی بادانش‌‌تر و با رزومه قوی‌تر برای جام جهانی نیاز داریم. تجربه و عملکرد مدیریتی یک مربی درجه یک می‌تواند خیلی به تیم ما در جام جهانی کمک کند، مخصوصاً اینکه در این مدت مسائلی در تیم ملی پیش آمده که نشان داده اقتدار اسکوچیچ خیلی زیاد نیست و در بحث فنی هم مشکلاتی وجود دارد.

قاسم‌‌پور خاطرنشان کرد: وقتی همه این مسائل را کنار هم می‌گذاریم می‌بینیم می‌توان مربی جدیدی را به تیم ملی آورد. ۸ ماه وقت داریم و اگر زود تصمیم‌گیری شود، می‌توان کار‌های خوبی انجام داد. باید هرچه زودتر تکلیف را مشخص کنند، چون اردو‌ها و بازی‌های تدارکاتی باید برنامه‌ریزی شوند. همیشه در دقیقه ۹۰ تصمیم گرفته شده و امیدوارم این بار شرایط فرق کند، حتی اگر قرار است اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بماند باید این مسئله خیلی زود مشخص شود.

برگزاری مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر/ همگروهی ایران با انگلیس، آمریکا و یک تیم اروپاییمهدوی‌کیا: قرعه ایران نسبت به سایر تیم‌های آسیایی بهتر بود

انتهای پیام/

منبع