– اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام اکبری، رئیس کل دادگستری مازندران در خصوص حکم تخریب ۱۳ ساختمان در حاشیه رودخانه چ..

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام اکبری، رئیس کل دادگستری مازندران در خصوص حکم تخریب ۱۳ ساختمان در حاشیه رودخانه چالوس، گفت: پس از وقوع سیل در استان، مشخص شد بسیاری از این خسارات ناشی از ساخت و ساز‌های بی‌رویه و تجاوز به حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها بوده که مسئولان قضائی استان در سال‌های اخیر بار‌ها بر اصلاح آن تأکید کرده‌اند اما با بی‌توجهی برخی نهاد‌های متولی مواجه شده است.

وی در ادامه با اشاره به دستور ویژه رئیس قوه قضائیه مبنی بر برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها گفت: ساخت و ساز در بستر رودخانه به مانعی در مسیر هدایت سیلاب‌ها تبدیل می‌شود؛ بنابراین باید همگان به قوانین پایبند بوده و اقدام خلاف قانون برای همه خط قرمز باشد.

رئیس دستگاه قضایی استان در ادامه اظهار کرد: با ورود دادستان شهرستان چالوس به این موضوع، برای متجاوزان به حریم رودخانه چالوس، ۲۵ پرونده قضائی تشکیل شد که حکم تخریب ۱۳ مرکز اقامتی و تفریحی در چهارم بهمن‌ماه سال جاری صادر و ۷ پرونده در جریان رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران به متجاوزان حریم رودخانه‌ها هشدار داد و گفت: رودخانه چالوس از منابع مهم منطقه است و در گذشته محل رشد گونه‌های مختلف ماهی بود اما ساخت و ساز اماکن تفریحی در حاشیه این رودخانه و ورود فاضلاب، سبب آلودگی این رودخانه مهم شده است.

وی افزود: به همه رستوران‌داران و افرادی که در حاشیه رودخانه چالوس مراکز تفریحی و گردشگری دارند اعلام می‌کنیم علاوه بر رعایت حریم رودخانه، از ریختن پساب و فاضلاب در بستر این رودخانه خودداری کنند، در غیر این صورت با تشکیل پرونده در محاکم قضائی این مراکز تخریب می‌شود.

دستور محسنی‌اژه‌ای برای تخریب یک بنای متعلق به قوه قضائیه در استان البرزتخریب ساختمان قوه قضائیه در بستر رود چالوس درس عبرتی برای متجاوزان است

انتهای پیام/؛

منبع