– اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد محقق» رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان با اشاره به تناقض در ادعای آمریکا برای طرفداری از دموکراسی گفت که واشنگتن..

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد محقق» رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان با اشاره به تناقض در ادعای آمریکا برای طرفداری از دموکراسی گفت که واشنگتن دو بار «اشرف غنی» را از طریق انتخابات جعلی رئیس جمهور کرد.

وی افزود که فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان، سفیر و نهادهای اطلاعاتی آمریکا «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه و اطرافیانش را تهدید کردند اگر اشرف غنی را نپذیرند علیه ایشان عملیات نظامی انجام خواهند داد.

محقق به «کابل نیوز» گفت که رئیس جمهور فراری افغانستان در زمان حاکمیتش اعمالی را انجام می‌داد که همه می‌دانستند افغانستان را بسوی نابودی سوق میدهد و اشرف غنی و امریکا را زمینه ساز سقوط «جمهوریت» خواند.

رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان با اشاره به روند صلح نیز اظهارداشت که آمریکا توسط مذاکرات صلح مردم افغانستان را گروگان گرفته بود.

محب: امرالله صالح به اشرف غنی اطلاعات نادرست می‌داد«کریم خرم»: اشرف غنی عامل اصلی سقوط افغانستان است«اشرف غنی» نامزد عنوان فاسدترین دولتمرد سال ۲۰۲۱ جهان شد

وی با بیهوده خواندن جنگ آمریکا در افغانستان گفت که آمریکا برای جبران آن تلاش داشت حکومتی را در افغانستان ایجاد کند که از طریق آن رقبای منطقه‌ای خود را متضرر بسازد.

انتهای پیام/.

منبع