– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی کشور از روز چهارشنبه در گرگان آغاز شده و امشب با معرفی نفرات برتر ۵ وزن دوم به پایان خواهد رسید.
..

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی کشور از روز چهارشنبه در گرگان آغاز شده و امشب با معرفی نفرات برتر ۵ وزن دوم به پایان خواهد رسید.

درشرایطی که نفرات حاضر تیم آمریکایی در مصاف دوستانه ۲۳ بهمن ماه در رسانه‌های خارجی معرفی شده، هنوز ترکیب اعزامی ایران اعلام نشده است.

پیش از این بارها تاکید شد که قالب اصلی تیم اعزامی را همان کشتی‌گیران اعزامی به جهانی ۲۰۲۱ اسلو تشکیل خواهند داد، اما باتوجه به تغییر وزن ۳ ملی‌پوش ایران در نروژ، مشخصا تغییراتی در این ترکیب ایجاد خواهد شد.

رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی و عرفان الهی که در بین آنها یزدانی موفق به کسب نقره جهان شده بود، سه ملی‌پوشی بودند که در مسابقات قهرمانی کشور در وزن بالاتر روی تشک رفتند.

از این بین تنها عموزاد در وزن جدید قهرمان شد و عرفان الهی و امیرمحمد یزدانی کشتی را مقابل حریف‌شان واگذار کردند که باید دید چه تصمیمی در خصوص اعزام آنها به آمریکا و وزنی که قرار است کشتی بگیرند، اتخاذ خواهد شد.

آیا امیرمحمد یزدانی و عرفان الهی که ملی‌پوشان اوزان ۶۵ و ۷۰ کیلوگرم ایران در اسلو بودند و در قهرمانی کشور در وزن‌های ۷۰ و ۷۴ کیلوگرم روی تشک رفتند و باختند، جایی در ترکیب اعزامی ایران به آمریکا دارند؟

علیرضا سرلک در ۵۷ کیلو، رحمان عموزاد در ۶۱ کیلو، امیرمحمد یزدانی در ۶۵ کیلو، عرفان الهی در ۷۰ کیلو، یونس امامی در ۷۴ کیلو، محمد نخودی در ۷۹ کیلو، حسن یزدانی در ۸۶ کیلو، کامران قاسم‌پور در ۹۲ کیلو، مجتبی گلیج در ۹۷ کیلو و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم ملی‌پوشان ایران در مسابقات جهانی نروژ بودند.

در این میان سرلک، نخودی، حسن یزدانی، قاسم‌پور، گلیج و زارع به واسطه کسب مدال در جهانی ۲۰۲۱ از حضور در مسابقات کشوری معاف شده بودند و سایر نفرات در گرگان کشتی گرفتند.

عموزاد در وزن بالاتر قهرمان شد، یونس امامی هم به قهرمانی ۷۴ کیلو رسید، یزدانی و الهی اما در وزن جدید باختند و باید دید در این شرایط ترکیب تیم ایران در مسابقه دوستانه با آمریکا را چه کسانی تشکیل می‌دهند.

پژمان درستکار: به چرخه انتخابی تیم ملی کشتی معتقدم/ روزهای خوبی در انتظار کشتی ایران استاحسان‌پور: مسابقات قهرمانی کشور باعث شد به آینده کشتی امیدوار باشیم

انتهای پیام/

منبع