ملا برادر: برای تضمین آینده خوب مردم تلاش می‌کنیم پس از کنترل کامل طالبان بر کابل، معاون سیاسی رهبر این گروه با انتشار پیامی گفت که آنها برای تضمین آینده خوب مردم در افغانستان تلاش..

ملا برادر: برای تضمین آینده خوب مردم تلاش می‌کنیم ملا برادر: برای تضمین آینده خوب مردم تلاش می‌کنیم

پس از کنترل کامل طالبان بر کابل، معاون سیاسی رهبر این گروه با انتشار پیامی گفت که آنها برای تضمین آینده خوب مردم در افغانستان تلاش خواهند کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر خبرگزاری تسنیم، «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر طالبان و رئیس دفتر سیاسی این گروه در قطر در پیامی درباره تحولات افغانستان گفت: «به پیروزی رسیدیم که انتظار نمی‌رفت».

وی افزود: «ما باید در برابر خدا تواضع نشان دهیم، اکنون زمان آزمایش ماست، اکنون بحث این است که چگونه به مردم خود خدمت کرده و آنها را ایمن می‌کنیم و از آینده و زندگی خوب آنها در حد توان خود اطمینان می دهیم».

روز گذشته طالبان وارد کابل شدند و «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی این گروه نیز با انتشار بیانیه‌ای از ورود اعضای طابان به شهر کابل خبر داد.

لحظه به لحظه با افغانستان|حکمتیار ائتلاف با کرزی و عبدالله برای شورای انتقالی را رد کرد/واکنش حماس به تسلط طالبان بر افغانستان/طالبان: حکومت انتقالی را نمی‌پذیریم + فیلمطالبان: فعالیت‌های تحصیلی زنان و مردان بدون توقف ادامه خواهد یافتطالبان: مذاکرات در حال انجام است؛ تا تکمیل روند انتقال وارد کابل نمی‌شویم

در این بیانیه آمده بود: اگرچه طالبان امروز صبح در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که اعضای آن بزور وارد کابل نخواهند شد، اما دستور ورود طالبان به شهر پس از فرار نیروهای امنیتی، پلیس و مقامات و تخلیه وزارتخانه‌ها و ادارات صورت گرفته است.

وی اظهار داشت که طالبان برای جلوگیری از آسیب ساکنین شهر کابل در نبود نیروهای امنیتی دستور ورود به شهر را داده تا از سرقت و جنایت جلوگیری گردد.

انتهای پیام/.

مقاله اصلی