– اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) اعلام کرده است که “ماکاک‌های دم‌دراز” برای نخستین‌بار در فهرست “در معرض خطر انقر..

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) اعلام کرده است که "ماکاک‌های دم‌دراز" برای نخستین‌بار در فهرست "در معرض خطر انقراض" قرار گرفته‌اند. محققان اسیر کردن میمون‌ها برای اهداف تحقیقاتی و مصارف انسانی را به عنوان یکی از دلایل اصلی در خطر بودن آن‌ها ذکر کردند. توسعه مناطق مسکونی، کشاورزی و قاچاق حیات وحش نیز به عنوان تهدید جمعیت این گونه از میمون‌ها توسط "IUCN" خاطرنشان شده است.

قرار گرفتن این گونه از میمون‌ها در فهرست سرخ "IUCN" از این جهت تعجب‌برانگیز است که همیشه تصور می‌شد میمون‌ها جمعیت خوبی دارند و به دلیل آمار بالای جفت‌گیری و همچنین توانایی تطبیق خود با شرایط مختلف، از جمله آخرین پستاندارانی باشند که با خطر کاهش جمعیت مواجه می‌شوند.

حیات وحش , بحران های محیط زیست ,

ماکاک دم‌دراز که ۱۰ زیرگونه دارد، در سراسر آسیای جنوب‌شرقی پراکنده است. در حال حاضر جمعیت آن در همه زیستگاه‌هایی که حضور ماکاک دم‌دراز در آن ثبت شده است، تهدید می‌شود. محققان به دنبال راهکارهای جدیدی برای حفاظت از این نوع میمون در زیستگاه هستند و همچنین در رابطه با کنترل فعالیت‌های انسانی به‌ویژه استفاده بی‌رویه از میمون‌ها در انجام آزمایشات تحقیقاتی و قاچاق حیات وحش هشدار دادند.

این ۴ "حیوان" را در خانه نگه‌ندارید! کشتار بی‌رحمانه میمون‌ها دست‌مایه فخرفروشی انسان‌ها!/ خطر انتقال بیماری‌های "غیرقابل درمان" از سوی میمون رزوس+ عکس

انتهای پیام/

منبع