– اخبار ورزشی – شاهین نصیری‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در رابطه با برکناری رئیس فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: وزنه‌برداری بالاخره آزاد شد. آن انتخابات که در ..

– اخبار ورزشی –

شاهین نصیری‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در رابطه با برکناری رئیس فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: وزنه‌برداری بالاخره آزاد شد. آن انتخابات که در سال ۹۸ برگزار شد مشخص بود که ابطال می‌شود. علی مرادی در این مدت غیرقانونی رئیس بود، عملکردش هم که قابل قبول نبود، در همان مجمع هم ۲۱ نفر به او رأی نداده بودند و این نشان می‌داد که همان وقت هم عملکرد او مورد تأیید خیلی از اعضای مجمع نبود ولی متأسفانه شرایطی را به‌وجود آوردند که او دوباره رئیس شد. آن موقع که می‌شد وزنه‌برداری را نجات داد اما یک‌سری مسائل پیش آوردند و حالا باید امیدوار باشیم که سومین دوپینگی‌مان درنیاید که المپیک پاریس را از دست بدهیم.

*۳۰ خانه وزنه‌برداری چه شد؟

وی با انتقاد از عملکرد علی مرادی در دوره اخیر ریاستش تصریح کرد: در این مدت خیلی از زیرساخت‌ها از بین رفت، مربیان و ورزشکاران دلسرد شدند، اردوهای تیم ملی به این شکل تعطیل شد و وزنه‌برداری ایران رو به نابودی رفت، دختران وزنه‌بردار هم شروع‌نکرده و مدال‌نگرفته، رفتند. علی مرادی هیچ‌کدام از حرف‌هایی را که در انتخابات زد اجرایی نکرد، باید خیلی زودتر از این برکنار می‌شد. ساخت ۳۰ خانه وزنه‌برداری در استان‌ها چه شد، آن قول‌ها و وعده‌هایی که داده بود به کجا رسید؟ با توجه به اینکه او قصد داشت در انتخابات فدراسیون جهانی شرکت کند، به وزنه‌برداری جهان هم تبریک می‌گویم که از او راحت شد!

*حسین برخواه نه سر پیاز بود و نه ته پیاز؛ مرادی همیشه صورت مسئله را پاک می‌کرد
مربی تیم ملی وزنه‌برداری آمریکا در المپیک ریو درخصوص برکناری محمدحسین برخواه از سرمربیگری تیم ملی عنوان کرد: اصلاً حسین برخواه نه سر پیاز بود نه ته پیاز، مشکل که او نبود، داشت خالصانه کارش را می‌کرد، مشکل وزنه‌برداری اصلاً مربی نبود، این همیشه عادت مرادی بود که صورت مسئله را پاک می‌کرد، به‌خاطر مشکلات خودش، مربی‌‌ای را که چند سال با تیم کار کرده بود کنار گذاشت.

*خوب نیست آدم به‌خاطر جذابیت سرمربیگری تیم ملی همه چیز را نادیده بگیرد
وی در مورد پذیرش پست سرمربیگری تیم ملی از سوی سعید علی‌حسینی در حالی که هر آن احتمال برکناری علی مرادی وجود داشت، گفت: این جایگاه همیشه جذابیت دارد اما وزنه‌برداری که فقط یک نفر نیست. وقتی در یک خانواده همه شاکی هستند مشخص است که مشکل چه کسی است. یک زمانی فقط شاهین نصیری‌نیا مخالف علی مرادی بود، آن وقت می‌گفتند "شاهین با مرادی مشکل دارد"، ولی الآن همه صدای‌شان درآمده است و معلوم است چه‌کسی مشکل است. آدم خوب نیست به‌خاطر جذابیت یک کار، همه چیز را نادیده بگیرد و یک کاری کند که آینده خودش خراب شود.

*وزنه‌برداری از حرف و وعده خسته است
نصیری‌نیا در مورد اینکه انتخابات این فدراسیون باید در چه شرایطی برگزار شود، تصریح کرد: فضای انتخابات قبلی خوب نبود، امیدوام این بار جوری باشد که مدعیان فقط حرف نزنند و هر کسی می‌آید با برنامه جلو بیاید. وزنه‌برداری از حرف و وعده خسته است، واقعاً باید هر کسی که می‌آید برنامه داشته باشد و فکر این نباشد که صرفاً بودجه را مدیریت کند، این‌که ما روی کاغذ فلان‌قدر بودجه داریم و باید با همین کار را پیش ببریم. پتانسیل وزنه‌برداری خیلی زیاد است، قهرمانان بزرگی دارد، باید از همه استفاده شود و همه کار کنند، این باعث می‌شود که پول هم سمت وزنه‌برداری بیاید.

*ورزش اول نباشیم، ورزش دوم کشور هستیم که نصف کشتی بودجه داشته باشیم
وی با ابراز اینکه در کشتی چندین برابر وزنه‌برداری بودجه جذب شده است، گفت: علی دبیر چطور پول آورد؟ ما اگر ورزش اول نباشیم ورزش دوم کشور که هستیم یعنی اگر اندازه کشتی نمی‌گیریم نصف آن که می‌شود پول آورد. علی دبیر پشت میزش ننشست و فقط چشمش به دست بالاسری نبود و خودش وارد میدان شد که پول بیاورد. ما قهرمانان بزرگی داریم که می‌توانند کمک کنند. امیدوارم هر کسی می‌آید همدلی به وجود آورد که همه قهرمانان بزرگ کار کنند.

*مثل سری قبل به انتخابات نمی‌آیم
شاهین نصیری‌نیا در مورد اینکه "آیا قصد دارد مثل انتخابات قبلی کنار یکی از کاندیداها باشد؟"، اظهار داشت: من دورادور هر کمکی لاز‌م باشد، انجام می‌دهم. قلبم برای وزنه‌برداری ایران می‌تپد و دوست دارم که رشد کند. من هیچ ادعایی ندارم و سهم‌خواهی نمی‌کنم، از همین الآن هم می‌گویم هر کمکی بخواهند در خدمت هستم، اما مثل سری گذشته اصلاً ورود نمی‌کنم.

*فدراسیون گذشته شخصی برخورد می‌کرد
قهرمان سال ۱۹۹۹ وزنه‌برداری جهان در خاتمه در پاسخ به این سؤال که آیا از اتفاقات انتخابات سال ۹۸ همچنان دلگیر است، گفت: دلگیر که هستم، متأسفانه در فدراسیون قبلی شرایط طوری بود که با همه چیز شخصی برخورد می‌کردند. فدراسیون گذشته و علی مرادی برای این، این‌همه درجا زد که تمرکز روی کار اصلی‌اش نداشت و دنبال مسائل حاشیه‌ای بود. امیدوارم فدراسیون آینده فقط دنبال تیم ملی نباشد و کار اصولی انجام شود. وزنه‌برداری ایران احتیاج به کار گروهی دارد، به امکانات، به حمایت از مربیانی که دلسوزانه در سطح کشور کار می‌کنند و پشتوانه‌سازی می‌کنند، اسم کمکی به وزنه‌برداری نمی‎کند، این عملکرد افراد است که می‌تواند شرایط را تغییر دهد.

علی مرادی از فدراسیون وزنه‌برداری رفتنی شد/ معرفی سرپرست تا چند روز آیندهدیدار وزنه‌برداران معترض با معاون وزیر ورزش/ پولادگر: وزنه‌برداری نیاز به آرامش و تمرکز دارد

انتهای پیام/+

منبع