– اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نظام‌الدین قیصاری» فرمانده ازبک‌تبار که پیش از این در صفوف مخالفان طالبان می‌جنگید به افغانستان بازگشته است. نظام‌الدین ..

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نظام‌الدین قیصاری» فرمانده ازبک‌تبار که پیش از این در صفوف مخالفان طالبان می‌جنگید به افغانستان بازگشته است. نظام‌الدین قیصاری از فرماندهان بنام ازبک‌تبار و مخالف ژنرال عبدالرشید دوستم است.

در همین رابطه «قاری عبدالستار سعید» یکی از نزدیکان حکومت طالبان در حساب توئیتری خود نوشته است «قیصاری نیز به کشور بازگشت و گفت که جنگ بس است، افغانستان با جنگ ساخته نشده است، اما تعدادی که خود را روشنفکر، فیلسوف، نویسنده، میهن‌پرست و فعالان غیرخشونت می‌دانند، مدت‌هاست که تشنه شعله‌های جنگ هستند».

کمیسیون طالبان برای ارتباط با شخصیت‌های افغانستان با تأیید بازگشت قیصاری گفت که این فرمانده سابق نیروهای خیزش مردمی فاریاب در راستای تلاش‌های این کمیسیون به کابل بازگشته است.

وزیر دارایی دولت سابق افغانستان به کابل بازگشتطالبان: متعهد به ایجاد شرایط مساعد برای بازگشت مهاجرین هستیم

کمیسیون ارتباط طالبان همچنین از بازگشت «غلام سخی روغ لیونی» فرمانده پلیس سابق ولایت‌های زابل و لوگر به افغانستان خبر می‌دهد.

انتهای پیام/.

منبع