– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در دیدار نهایی مسابقات هندبال قهرمانی آسیا در عربستان، دو تیم قطر و بحرین برای کسب سکوی قهرمانی برابر هم به میدان رفتند که در..

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در دیدار نهایی مسابقات هندبال قهرمانی آسیا در عربستان، دو تیم قطر و بحرین برای کسب سکوی قهرمانی برابر هم به میدان رفتند که در پایان این دیدار قطر با نتیجه ۲۹ بر ۲۴ به برتری رسید و قهرمان این مسابقات شد.

تعداد مدال های قطر در مسابقات هندبال آسیا پس از قهرمانی در این دوره از مسابقات به عدد پنج رسید. قطر با ۵ طلا (در سال‌های،۲۰۲۲، ۲۰۱۴,۲۰۱۶,۲۰۱۸,۲۰۲۰), ۲ نقره و ۲ برنز جزو سه تیم پر افتخار در مسابقات قهرمانی آسیا است. این تیم دو مدال طلا در بازی‌های آسیایی اینچئون و جاکارتا را کسب کرده است. تیم چند ملیتی قطر ۹ دوره در مسابقات قهرمانی جهان حاضر شده و مدال نقره این رقابت‌ها را در سال ۲۰۱۵ به دست آورد.

بحرین سابقه پنج دوره حضور در مسابقات قهرمانی جهان، راهیابی به المپیک و کسب رتبه هشتم المپیک توکیو را در کارنامه دارد. این تیم با کسب مدال نقره در این دوره، پنج نقره و یک برنز از مسابقات قهرمانی آسیا به دست آورده است و در سال‌های اخیر به یکی از قدرت‌های هندبال آسیا تبدیل شده است.

نتایج کامل مسابقات امروز (یکشنبه) به شرح زیر است:

دیدار رده‌بندی:

ایران ۲۳- ۲۶عربستان

دیدار فینال:

قطر ۲۹- ۲۴بحرین

رده‌بندی تیم‌های اول تا شانزدهم به شرح زیر است:

۱- قطر

۲-بحرین

۳- عربستان

۴- ایران

۵-کره جنوبی

۶- عراق

۷-کویت

۸-ازبکستان

۹-امارات

۱۰- عمان

۱۱- هنگ کنگ

۱۲- اردن

۱۳- ویتنام

۱۴-سنگاپور

۱۵- هند

۱۶- استرالیا

هندبال قهرمانی آسیا| شکست ایران برابر عربستان در یک بازی پراشتباه/ دست‌مان به مدال نرسید

انتهای پیام/

منبع