– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «فرحان حق» معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره موافقت یا عدم موافقت با نامزدی «..

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «فرحان حق» معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره موافقت یا عدم موافقت با نامزدی «سیف الاسلام القذافی» فرزند دیکتاتور سابق لیبی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت، این کمیسیون انتخابات لیبی است که در مورد مسائل مربوط به تأیید نامزدی اشخاص تصمیم‌گیری می‌کند.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد افزود: «ما مانند گذشته از مقامات لیبی برای فراهم کردن مقدمات انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری حمایت می‌کنیم».

وی افزود: «هیئت سازمان ملل متحد در صحنه حضور دارد و با همه طرف‌های ذی‌ربط لیبی برای کمک به دستیابی به یک توافق در مورد سازماندهی یک رأی‌گیری جامع، معتبر و به‌موقع رایزنی می‌کند».

فرحان حق تأکید کرد که «پذیرش اسناد و مدارک نامزدی از نامزدهای انتخابات و تعیین معیارهای صلاحیت کاندیداها از اختیارات کمیسیون انتخابات لیبی است».

کمیسیون انتخابات لیبی روز دوشنبه در صفحه فیس‌بوک خود از رد کاندیداتوری سیف الاسلام قذافی برای ریاست جمهوری خبر داد، اما دقایقی پس از انتشار این اطلاعیه را حذف کرده و گفت که فیسبوک کمیسیون هک شده است.

انتهای پیام

منبع