– اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «فرید ماموندزی» سفیر افغانستان در هند اعلام کرد که نشست بخش ضد تروریسم سازمان همکاری شانگهای برای بررسی وضعیت افغانستان ب..

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «فرید ماموندزی» سفیر افغانستان در هند اعلام کرد که نشست بخش ضد تروریسم سازمان همکاری شانگهای برای بررسی وضعیت افغانستان به میزبانی دهلی‌نو آغاز شده است.

ماموندزی در توئیتی با اظهار اینکه وضعیت امنیتی و انسانی افغانستان در ۹ ماه گذشته بدتر شده است، افزود: ما انتظار داریم که این نشست برای همه مسائل مهم مرتبط با وضعیت امنیتی در افغانستان راه‌حل‌هایی را مطرح و پیشنهاد دهد.

تاکید سران فرانسه و هند بر تشکیل حکومت فراگیر در افغانستانهند خطاب به اروپا: جهان به افغانستان خیانت کردادامه مسلمان‌آزاری در هند در سایه سکوت دولت مودی

وی همچنین تاکید کرد که همکاری صمیمانه امنیتی منطقه‌ای به ویژه کشورهای همسایه تنها راه پیش روی صلح و توسعه در افغانستان و منطقه است.

پیش از این «جی شنکر» وزیر خارجه هند با انتقاد از عدم توجه جامعه بین‌المللی به بحران افغانستان از اروپا خواسته بود تا تا فراتر از اوکراین به افغانستان نگاه کند، جایی که جهان به جامعه مدنی این کشور خیانت کرد.

انتهای پیام/.

منبع