– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، ۱۱ جولای سال ۲۰۱۰ آندرس اینیستا با گشودن دروازه هلند در ورزشگاه ساکرسیتی شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی، شبی به یاد ماندنی را برای اسپانیا و ..

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ۱۱ جولای سال ۲۰۱۰ آندرس اینیستا با گشودن دروازه هلند در ورزشگاه ساکرسیتی شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی، شبی به یاد ماندنی را برای اسپانیا و طرفداران تیم ملی این کشور ساخت. گل او باعث ثبت اولین قهرمانی تیم ملی اسپانیا در تاریخ جام جهانی شد. از آن شب ۴ هزار و ۲۶۹ روز گذشت و سرانجام عصر نسل طلایی ماتادورها در این تیم به پایان رسید.

لوئیس انریکه سرمربی تیم ملی اسپانیا، برای بازی‌های دوستانه پیش روی تیمش هیچ یک از بازیکنانی که سال ۲۰۱۰ با هدایت ویسنته دل‌بوسکه فاتح جام جهانی شدند را دعوت نکرده است.

تصمیم انریکه برای استراحت دادن به سرخیو بوسکتس، کاپیتان بارسلونا و تنها بازمانده نسل طلایی اسپانیا در سال ۲۰۱۰ سبب شد که برای اولین بار بعد از ۱۱ سال و ۸ ماه هیچ یک از بازیکنان قهرمان جهان در ترکیب قرمزپوشان شبه جزایر ایبریا حضور نداشته باشند.

از ۲۳ بازیکنی که سال ۲۰۱۰ با اسپانیا قهرمان جهان شدند، ایکر کاسیاس، کارلس پویول، ژاوی هرناندس، فرناندو تورس، داوید ویا، ویکتور والدس، کارلوس مارچنا، خوان کاپدویلا، آلوارو آربلوا و ژابی آلونسو بازنشسته شده‌اند و ۱۳ بازیکن دیگر از جمله سرخیو بوسکتس، آندرس اینیستا، خاوی مارتینس، داوید سیلوا، جرارد پیکه، رائول آلبیول، خسوس ناواس، سرخیو راموس، پپه رینا، سسک فابرگاس، خوان ماتا، پدرو رودریگس و فرناندو یورنته همچنان بازی می‌کنند.

اسپانیا در هفته پیش‌رو دو بازی دوستانه برابر آلبانی و ایسلند انجام خواهد داد.

بوسکتس بهترین بازیکن مراحل حذفی لیگ ملت‌های اروپا/ جایزه بهترین بازیکن فینال به بنزما و آقای گلی به امباپه رسید

انتهای پیام/

منبع