پترائوس: نتیجه و دستاورد آمریکا در افغانستان فاجعه آمیز است فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در دولت اوباما در اظهاراتی گفته است که نتیجه و دستاورد جنگ در افغانستان فاجعه بار ..

پترائوس: نتیجه و دستاورد آمریکا در افغانستان فاجعه آمیز است پترائوس: نتیجه و دستاورد آمریکا در افغانستان فاجعه آمیز است

فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در دولت اوباما در اظهاراتی گفته است که نتیجه و دستاورد جنگ در افغانستان فاجعه بار بوده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دیوید پترائوس فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در دولت اوباما در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی در واکنش به تصرف شهر کابل توسط نیروهای طالبان، گفت: نتیجه و دستاورد جنگ در افغانستان، فاجعه آمیز بوده است.

بایدن: اوضاع در افغانستان زودتر از آنچه پیش‌بینی می‌کردیم به هم ریخت/ یک تریلیون دلار در افغانستان خرج کردیمگفتگوی تلفنی وزیر خارجه آمریکا با همتایان روسی و چینی درباره تحولات افغانستان

وی در پاسخ به این سئوال که "آیا آمریکا در جنگ افغانستان شکست خورده است؟"، افزود: اوضاع منطقه دلخراش و غم انگیز است. تصور می کنم رویکردهای جایگزینی وجود دارد، گزینه هایی که باید در نظر گرفته شود.

پترائوس در دولت باراک اوباما هم مدیر سازمان سیا و هم فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان بوده است.

اظهارات پترائوس یک روز پس از آن است که طالبان شهر کابل پایتخت افغانستان را نیز تصرف کرده است.

با تسریع ماموریت خروج نظامیان آمریکایی از خاک افغانستان، نیروهای طالبان نیز به پیشروی خود در مناطق مختلف این کشور ادامه داده‌اند. پیش از این بایدن گفته بود که ماموریت خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تا پایان ماه جاری میلادی کامل خواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی از تصمیم خود برای پایان دادن به مأموریت نظامی ایالات متحده در افغانستان دفاع کرد و گفت: ماموریت آمریکا هرگز ایجاد دموکراسی یکپارچه و متمرکز در افغانستان نبوده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی