– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال میلان شب گذشته (جمعه) در آغاز هفته سی‌و سوم سری A ایتالیا، میهمانش جنوا را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و با این پیروزی صدر جدول ر..

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال میلان شب گذشته (جمعه) در آغاز هفته سی‌و سوم سری A ایتالیا، میهمانش جنوا را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و با این پیروزی صدر جدول را از اینتری پس گرفت، البته صدرنشینی میلان با دو امتیاز برتری نسبت به اینتر در حالیست که اینتر یک بازی معوقه برابر بولونیا دارد، بنابراین روسونری در صورت می‌تواند به قهرمانی امیدوار باشد که اینتر در هفته‌های پیش رو امتیاز از دست بدهد.

استفانو پیولی سرمربی میلان که تیمش بعد از دو تساوی بدون گل متوالی دوباره موفق به گلزنی شد، درباره این نتیجه به شبکه DAZN گفت: طبیعتاً من بازی اینتر و نتیجه آن را دیدم اما برای ما فرقی نداشت که در آن بازی چه اتفاقی رخ می‌دهد، چون ما در تمام بازی‌ها به هدف کسب پیروزی به میدان می‌رویم. من فکر می‌کنم که تیم‌مان با رویکردی مناسب و عطشی زیاد به میدان رفت. کم ریسک کردیم و این یک عامل مهم بود. جنوا تلاش فروانی برای خنثی کردن حرکات تونالی در میانه میدان انجام داد و به همین دلیل برای او سخت بود که در روند بازیسازی تیم شرکت کند. او البته این اواخر خیلی پیشرفت کرده و بهتر می‌تواند از بند مدافعانی که مهارش می‌کنند رها شود.

این ششمین کلین شیت متوالی میلان بود و این اتفاق در حالی رخ داد که خط دفاعی این تیم برخی از بازیکنان از جمله داویده کالابریا را هم به دلیل مشکل گوارش درست هنگام گرم کردن قبل از بازی از دست داد.

پیولی افزود: من از بازیکنانم خیلی کار می‌کشم و انتظاراتم زیاد است. دوندگی هنگام بازی بدون توپ فاکتور بسیار مهمی است. ما باید به کارمان ادامه دهیم. فشار رقابت رو به افزایش است اما راستش را بخواهید فشاری که فصل گذشته روی ما قرار داشت بدتر بود. در این مقطع از فصل ما حتی مطمئن نبودیم که می‌توانیم جزو چهار تیم بالای جدول قرار بگیریم یا نه. الان اما این فشار برای ما چیزی نیست جز یک عامل محرک مثبت، چون الان داریم برای چیزی می‌جنگیم که در ابتدای کار فکر نمی‌کردیم امکان‌پذیر باشد.

میلان در ادامه فصل و در ۶ هفته باقی مانده نسبت به اینتر حداقل روی کاغذ بازی‌های سخت‌تری دارد. پیولی در این باره هم اظهار داشت: من انتظار بازی‌های سختی را دارم اما نه سخت‌تر و نه آسان‌تر از چند بازی اخیرمان. با این حال واقعیت این است که در این فصل ما برابر تیم‌های نیمه پایین جدول بیشتر امتیاز از دست داده‌ایم تا مقابل تیم‌های بالای جدول، ضمن اینکه ما الان تیم اول جدول هستیم یا مجازاً در رده دوم قرار داریم، معنایش این است که سایر تیم‌ها هم مشکلاتی مشابه دارند. من فکر نمی‌کنم که هیچ‌یک از تیم‌ها تا پایان فصل راه آسان‌تری دارند. چیزی که اهمیت دارد بالا بردن کیفیت بازی خودتان است.

سری A| میلان خیلی زود صدر جدول را از اینتر پس گرفت

انتهای پیام/

منبع