– اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن منصوری در پایان جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای شهر تهران با اشاره به اینکه ابتلا به کرونا در چند روز اخیر افزایش یاف..

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن منصوری در پایان جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای شهر تهران با اشاره به اینکه ابتلا به کرونا در چند روز اخیر افزایش یافته است، گفت: اما خوشبختانه جای نگرانی در ارتباط با میزان مرگ و میرها نیست و آمارها نشان می‌دهد که تعداد مرگ و میرها نیز علیرغم افزایش ابتلای بیماران کرونایی، اما مرگ و میرها افزایش نیافته است.

منصوری همچنین به تصمیمات جلسه امروز ستاد مدیریت بیماری کرونای شهر تهران اشاره کرد و افزود: مصوباتی داشتیم که از آن جمله می‌توان به مصوبه ستاد ملی کرونا در ارتباط با کاهش سن واکسیناسیون اشاره کرد که پیش از این سن واکسیناسیون از ۱۲ سال شروع می‌شد که بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا و کمیته علمی سن واکسیناسیون به ۹ سال کاهش پیدا کرد و در واقع این کار کاملا به صورت داوطلبانه است.

استاندار تهران درخصوص واکسیناسیون این گروه سنی خاطرنشان کرد: به‌زودی نحوه واکسیناسیون کودکان بین ۹ تا ۱۲ سال از طریق وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: موضوع بعدی که در جلسه امروز بر آن تاکید شد اینست که در کنار رعایت پروتکل‌ها باید به تزریق دوز سوم یا همان یادآوری توجه شود و علی‌رغم اینکه اقدامات فراوانی در حوزه تبلیغاتی انجام شده اما استقبال مردم برای تزریق دوز سوم یا یادآوری کم است.

منصوری اضافه کرد: خواهش ما این است که دوز سوم را مردم جدی بگیرند چرا که تجربه کشورمان و همچنین سایر کشورها نشان می‌دهد که دوز سوم می‌تواند ایمنی را ایجاد کند.

استاندار تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰ درصد از مردم دوز سوم را تزریق کرده‌اند، گفت: در دو دوز اول و دوم استقبال مردم بیش از ۹۰ درصد بوده است.

وی از آمادگی مراکز واکسیناسیون برای تزریق دوز سوم در سطح شهر تهران و استان تهران خبر داد.

منصوری در پایان در ارتباط با بازگشایی مدارس نیز بیان کرد: در جلسه امروز نیز در ارتباط با بازگشایی حداکثری مدارس و همچنین نگرانی‌های خانواده‌ها و والدین اشاره شد و این در حالی است که در استان تهران کمتر از سطح کشور مدارس و دانشگاه‌ها باز هستند که در همین ارتباط قرار شد بازگشایی حداکثری مدارس و دانشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌ها به صورت جدی پیگیری شود.

وزارت بهداشت توصیه‌های طب سنتی در درمان کرونا را ابلاغ کردآمار کرونا در ایران| فوت ۲۰ نفر در شبانه‌روز گذشته

انتهای پیام/

منبع