۲۲ هزار نفر دیگر در روسیه به کرونا مبتلا شدند در حالی‌که تعداد کل مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در روسیه به ۶ میلیون و ۴۴۷ هزار نفر رسیده، از این تعداد تقریباً ۱۶۵ هزار بیمار جان باخته، ولی بیش از ۵ میلیون و ۷۵۵ هزار نفر هم بطور کامل درمان شده‌اند. – اخبار بین الملل […]

۲۲ هزار نفر دیگر در روسیه به کرونا مبتلا شدند

در حالی‌که تعداد کل مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در روسیه به ۶ میلیون و ۴۴۷ هزار نفر رسیده، از این تعداد تقریباً ۱۶۵ هزار بیمار جان باخته، ولی بیش از ۵ میلیون و ۷۵۵ هزار نفر هم بطور کامل درمان شده‌اند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»،ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (یکشنبه) گزارش داد که تعداد موارد تأیید شده ازعفونت کووید-۱۹ در این کشور طی یک روز گذشته ۲۲ هزار و ۸۶۶ مورد افزایش یافت. بدین ترتیب، تعداد افراد مبتلا به این عفونت در روسیه در مجموع به ۶ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۷۵۰ نفر رسیده است.

طبق این اطلاعات، بیشترین موارد ابتلای جدید به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت اخیر، دو هزار و ۷۶۱ مورد در شهر مسکو، یک هزار و ۹۰۷ مورد در شهر سن‌پترزبورگ و یک هزار و ۵۲۷ مورد در منطقه مسکو شناسایی شده است. در حال حاضر ۵۲۷ هزار و ۳۶۲ بیمار فعال کرونایی در تمامی ۸۵ منطقه فدرال روسیه همچنان در حال درمان هستند.

این ستاد یادآور شد که تعداد مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا در روسیه نیز طی روز گذشته ۷۸۷ مورد افزایش یافت تا در مجموع، ۱۶۴ هزار و ۸۸۱ بیمار در اثر این عفونت جان خود را از دست داده‌اند. بیشترین موارد مرگ ناشی از کرونا، ۶۳ نفر در شهر مسکو، ۴۵ بیمار هم در شهر سن‌پترزبورگ و ۲۶ بیمار هم در منطقه مسکو ثبت شده است.

این در حالی است که تعداد شهروندان روس معالجه شده از عفونت کووید-۱۹ طی یک روز گذشته ۱۵ هزار و ۶۶۹ نفر افزایش یافته تا تعداد شهروندان روس درمان شده به ۵ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۵۰۷ نفر برسد. میزان بهبودی بیماران در همان سطح ۸۹٫۳ درصد کل افراد مبتلا باقی مانده است.

در ۲۴ ساعت گذشته، یک هزار و ۲۱۷ بیمار در منطقه مسکو و ۹۷۵ بیمار هم در شهر سن‌پترزبورگ بعد از گذراندن دوره درمان از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

تعداد مرگ‌های ناشی از کرونا در شهر مسکو در حال کاهش است

این ستاد همچنین در خصوص وضعیت شیوع کرونا در پایتخت روسیه نیز اعلام کرد که تعداد کل موارد آلودگی به ویروس کرونا در شهر مسکو با افزایش دو هزار و ۷۶۱ مورد جدید، در مجموع به یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است.

با مرگ ۶۳ بیمار در اثر عوارض کووید-۱۹ شمار تلفات این عفونت در این شهر به ۲۶ هزار و ۱۸۹ نفر افزایش یابد. با مرخص شدن ۳ هزار و ۵۲ بیمار دیگر در پایتخت، در کل دوره شیوع ویروس کرونا، یک میلیون و ۳۸۹ هزار و۵۵۹ نفر در برابر این بیماری درمان شده و در حال حاضر ۱۱۱ هزار و ۴۱۶ شهروند ساکن مسکو همچنان تحت درمان قرار دارند.

شب گذشته "میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که وضعیت شیوع کووید-۱۹ در این کشور در حال تثبیت است و در مجموع روند افزایش تعداد بیماران در برخی مناطق، به‌خصوص در شهر مسکو، سن‌پترزبورگ و منطقه مسکو رو به کندی گذاشته است.

به گفته وی، موج سوم شیوع کرونا در روسیه بسیار تهاجمی بوده و بسیار سریع گسترش یافت. موراشکو یادآور شد، با این وجود تسریع در روند واکسیناسیون این امکان را فراهم کرد تا حداقل از شیوع نوع حاد بیماری جلوگیری شود و به همین دلیل تعداد مرگ و میر بیماران کاهش یافت.

وزیر بهداشت تأکید کرد که مصونیت قطعی در برابر این عفونت تنها پس از واکسیناسیون کامل اکثریت شهروندان روس ممکن خواهد بود.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از ۶ میلیون و ۴۰۲ نفر گذشت۵۱۵ هزار بیمار کرونایی در روسیه همچنان تحت درمانندشمار مبتلایان به کرونا در روسیه به ۶ میلیون و ۳۱۲ هزار نفر رسید

انتهای پیام/

مقاله اصلی